Лекція «Технологія забезпечення психічного здоров’я персоналу освітніх організацій в умовах війни»

Проєкт
«Гостьові професори»
Людмила Карамушка – заступниця директора Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків, професор кафедри психології управління ЦІПО ДЗВО «УМО», академік НАПН України, Доктор психологічних наук, професор, Президент Української асоціації організаційних психологів і психологів праці, Заслужений працівник освіти України.

19 квітня 2023 р. здобувачі першого бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» ОПП «Практична психологія» ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» взяли участь у гостьовій лекції Л. Карамушки. Професор зазначила, що метою зустрічі є з’ясування сутності технологічного підходу забезпечення психічного здоров’я персоналу освітніх організацій в умовах війни, його складових компонентів, таких як змістовно-смисловий, діагностичний та корекційно-розвивальний компоненти технології, а також особливостей психолого-організаційних технологій.
Л. Карамушка розкрила психолого-організаційні технології як систему принципів, методів та інтерактивних технік, які спрямовані на розв’язання певних психолого-організаційних проблем, пов’язаних з діяльністю менеджерів і персоналу та розвитком організації в цілому. Також вчена розглянула переваги й недоліки технологічного підходу. Професорка відзначила такі види психолого-організаційної діяльності, як-от: технології забезпечення діяльності та розвитку освітніх організацій, технології попередження та подолання соціальної напруженості в освітніх організаціях, технології забезпечення ефективної діяльності та психологічного здоров’я менеджерів освітніх організацій, технології забезпечення ефективної діяльності та психологічного здоров’я персоналу освітніх організацій, технології забезпечення ефективної взаємодії менеджерів та персоналу освітніх організацій. Науковиця розкрила підходи до розуміння поняття «Healthy organizations», а також його основних напрямків діяльності.