Методичний семінар «Трансформації освіти та науки в сучасних умовах: теорія і практика»

28 лютого 2023 року на засіданні кафедри теорії і практики технологічної та професійної освіти був проведений методичний семінар на тему: «Трансформації освіти та науки в сучасних умовах: теорія і практика». До обговорення актуальних питань були запрошені стейкхолдери спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти: Борисенко І. В., директор закладу позашкільної освіти, Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва, м. Слов’янськ; Ніколаєнко О. В., директор комунального закладу «Станція юних техніків», м. Слов’янськ; Крайня З. М., заступник директора з навчально-виховної роботи Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №12, Слов’янської міської ради.
В ході семінару охопили актуальні питання: д.п.н., проф. Бондаренко В.І. розповів про теоретичні та методичні підходи щодо забезпечення ефективної діяльності закладів освіти в умовах воєнного стану; к.п.н., доц. Вовк Н.В. розкрила питання особистісної реалізації вчителя та учня в інноваційному освітньому просторі; к.п.н., доц. Перейма В.В. представив доповідь на тему «Цифровізація як ключовий фактор розвитку освіти»; к.п.н., доц. Лихолат О.В. розповіла про цифрові платформи та цифровий контент щодо дистанційної форми навчання. Крайня З. М., заступник директора з навчально-виховної роботи Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №12 висвітлила психолого-педагогічні проблеми дистанційного навчання; д.п.н., проф. Стешенко В.В. дослідив проблему підготовки кваліфікованих кадрів в умовах війни та повоєнного відновлення України тощо.
Після доповідей починалася фахова розмова: учасники семінару ставили запитання доповідачам, розповідали про свій досвід, радилися з колегами.