Проєкт «Гостьові професори», лекція "Психодіагностика особливостей подолання стресу особистістю в умовах війни в Україні"

28 лютого 2023 р. здобувачі першого бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» ОПП «Практична психологія» ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» взяли участь у готьовій лекції, яку провела Родіна Наталія Володимирівна докторка психологічних наук, професорка, завідувачка кафедри диференціальної та спеціальної психології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова на тему «Психодіагностика особливостей подолання стресу особистістю в умовах війни в Україні».
Науковиця зазначила, що створення психометричного інструменту для дослідження особливостей подолання стресу особистістю у ситуаціях небезпеки та індивідуальних шляхів подолання стресових, кризових ситуацій або ситуацій загрози життю набуло особливого значення в період російського вторгнення в Україну. Організація психологічної допомоги та подальшої реабілітації передбачає поглиблення знань про долаючу або копінг-поведінку з метою підвищення їх адаптаційних можливостей та психологічного здоров’я особистості у ситуації небезпеки.
Н.В.Родіна розкрила сутність психодіагностичного інструментарію «Шкала для дослідження копінг-поведінки у ситуаціях небезпеки» (5-факторна модель українською мовою), що складається із таких шкал:
Шкала 1. «Прийняття і пасивний розрахунок на допомогу».
Шкала 2. «Прийняття і пасивний песимізм».
Шкала 3. «Прийняття і пасивний оптимізм».
Шкала 4. «Прийняття і активна боротьба».
Шкала 5. «Неприйняття та дисоціація».