Між кафедральний семінар за участі стейкголдера на факультеті початкової, технологічної та професійної освіти

22 листопада на на факультеті початкової, технологічної та професійної освіти відбувся міжкафедральний вебінар «Антидискримінаційна експертиза освітнього контенту», що його організувала кафедра природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті. У роботі вебінару взяла участь стейкголдерка освітньої програми «Початкова освіта», експертка з антидискримінації в освіті Ірина Литвин.
Проблема дискримінації в освітньому контенті актуалізувалася не так давно. У 2016 році спочатку кілька людей, потім усе більше й більше експертів і експерток займаються питанням антидискримінізації освітнього контенту. Пані Ірина розповіла, що завдяки експертизі у шкільних підручниках було виявлено кричущу кількість випадків дискримінації: ви не побачите в них неповну сім’ю – мати і діти або батько і діти; активних бабусь із дідусями, бо вони, як правило, зображуються старенькими та немічними; у них дівчатка завжди з матусями на кухні, хлопці з батьками з молотками; у задачах хтось більш працьовитий, бо зібрав більше буряків (та ну?); або – хто там у нас потенційний злодій – звісно, люди ромської національності; якщо йдеться про релігійні свята, то це апріорі християнські, ба більше – православні; ви не знайдете на сторінках людей з інвалідністю. І таких випадків в підручнику безліч! Було, адже антидискримінаційна експертиза освітнього контенту триває. І зроблено вже багато, завдяки таким завзятим фахівцям і фахівчиням, як Ірина Литвин.
Вебінар вийшов дуже результативним, адже було виконано декілька корисних практик, спікерці було поставлено багато запитань, на які вона дала вичерпні відповіді, адже як ніхто інший Ірина Литвин розуміє, наскільки важливо, аби до школи прийшли саме ті вчительки і вчителі, які не дозволять жодних проявів дискримінації як до себе, так і до нашого майбутнього, тобто, до наших дітей.