Українсько-польський освітній діалог
- Опубліковано: Середа, 02 листопада 2022, 20:55
У межах відзначення 90-річчя Донецької області 17 жовтня 2022 року відбувся науково-методичний семінар з міжнародною участю «Міжкультурна комунікація: українсько-польський освітній діалог».
Мета цього заходу – це перш за все підтримка науковців України, як на міжнародному, так і локальному рівні, у зв*язку з агресією Російської Федерації в Україні. Від початку повномасштабної російської агресії проти України польські освітні установи активно включилися в допомогу українським учням, студентам та науковцям. Зокрема, Польська академія наук створила спеціальну програму допомоги науковцям з України, котрі у зв’язку з російським вторгненням були змушені виїхати до Польщі. Програма підтримки для науковців з України була оголошена 24 березня 2022 року. Вона організована Польською академією наук (Polska Akademia Nauk, PAN) та Національною академією наук США (National Academy of Sciences, NAS). Завданням семінару є висвітлення та аналіз діяльності урядових та неурядових польських організацій, які націлені на подання фінансової допомоги в гуманітарній сфері, а саме:
- Термінова допомога для збереження наукового потенціалу України ( фундація ім. Кр. Скубішевського)
- Підтримка від ЕС для українців в сфері культури та освіти ( міжнародна програма House of Europe)
- Підтримка художників та діячів культури, які перебувають в умовах ризику. (Artist at Risk)
З вітальним словом до міжнародної аудиторії звернулися: ректор ДДПУ, професор, заслужений працівник освіти України Світлана Омельченко, перший проректор з навчально-педагогічної роботи, професор ДДПУ, Ольга Набока; проректор із навчально-педагогічної роботи, професор ДДПУ Станіслав Чайченко, та ін.
Семінар відбувся за участю кафедри музики та хореографії на чолі з завідувачем кафедри музики та хореографії, доцентом, кандидатом пед. наук Роздимахою А.І.
Активну участь в заході приймала гарант освітньої програми «Початкова освіта «Мистецтво» доктор педагогічних наук, доцент кафедри естетики, історії та культури, професор кафедри філософії, історії та соціально-гуманітарних дисциплін – Воронова Н.С. До участі в семінарі були залучені стейкхолдери: фахівець-практик Телятникова Л.Г., учителька початкових класів Слов*янської загальноосвітньої школи 1-3 ст. №12 Слов*янської міської ради Донецької області та здобувачка ОП «Початкова освіта» спеціальності 013 Початкова освіта другого (магістерського) рівня вищої освіти Кутакова Анастасія( 1 курс, денне відділення).
В ході даного заходу були підписані умови про співпрацю між Донбаським Державним педагогічним університетом (Слов*янськ-Дніпро, Україна) та фундацією Porta Vitae w Ukraine).
https://ddpu.edu.ua/cc/index.php/stakeholers/418-ukrainsko-polskyi-osvitnii-dialoh-2.html#sigProId9bd9d95026