Настановча конференція з виробничої педагогічної практичної підготовки для здобувачів ІІ курсу магістратури спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (англійська))

1.10.2022р. за участю стейкголдерів Євгенії Анатоліївни Луганцової (методист відділу організаційно-методичного супроводу розвитку обдарованості Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти) та Ірини Миколаївни Мирик (вчитель англійської та німецької мов Слов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Слов’янської міської ради) було проведено настановчу конференцію з виробничої педагогічної практичної підготовки для здобувачів ІІ курсу магістратури спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)) денної та заочної форми навчання. Стейкголдери прокоментували основні завдання виробничої педагогічної практичної підготовки, які полягають у формуванні та розвитку професійно-педагогічних навичок та умінь учителя; виборі та використанні ефективних прийомів і методів навчання та контролю за пізнавальною діяльністю учнів; розвитку у здобувачів практичних умінь здійснювати виховну роботу; спостереженні за освітнім процесом та аналізом його організації; визначенні та реалізації конкретних цілей та завдань освітнього процесу з урахуванням рівня загальної середньої освіти; набутті умінь самоаналізу педагогічної майстерності; аналізі та узагальненні досвіду викладання тощо. Було звернено увагу на дистанційний формат навчання. Є.А. Луганцова та І.М. Мирик підкреслили, що для забезпечення повноцінного освітнього навчального процесу на відстані, окрім технічного інструментарію, вчителю необхідно володіти низкою професійних та особистих компетентностей, які дозволять зацікавити, організувати учнів та втримати їхню увагу протягом всього уроку. Дружня атмосфера сприяла цікавому та плідному спілкуванню.