Міжнародний досвід українських та італійських партнерів

Зворотній зв'язок із викладачами різних ЗВО, а також фахівцями-роботодавцями триває. З 29 вересня 2022 р. у межах міждисциплінарних зв’язків кафедри української мови та літератури Донбаського державного педагогічного університету, кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка та Dipartimento di Filologia, Letteratura e linguistica dell'Università di Pisa Italia та домовленості про низку гостьових лекцій, де викладачі та студенти цих ЗВО охоче діляться своїм досвідом у межах співпраці наших навчальних закладів, проходять гостьові лекції з польської літератури (Giovanna Tomassucci, professore, Pisa, Italia), соціолінгвістики (професор Семеног Олена Миколаївна, м.Суми. Україна) та питання українсько-європейського контексту викладання літератури (професор Біличенко Ольга Леонідівна. ДВНЗ «ДДПУ»). Виступи професорів зацікавили стейкхолдерів, практиків зі спеціальностей другого (магістерського) рівнів за ОПП «Середня освіта (Українська мова та література)» та ОПП «Cередня освіта (Українська мова і література). Середня освіта (Мова і література (англійська))» (гаранти освітніх програм доц. Падалка Р.М. та доц. Нестелєєв М.А.) Ковальову Наталію Миколаївну, заступника директора з НВР Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Черкаської селищної ради, та вчителя англійської мови ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 Мірошниченка Андрія Миколайовича. Такий досвід враховує широкий спектр можливостей у процесі співпраці ЗВО та уможливлює забезпечити загальні та спеціальні (фахові) компетентності здобувачів за відповідними спеціальностями.