Методичний семінар: «Актуальні проблеми викладання технічних дисциплін та технологій у закладах освіти»

28 січня 2022 року на кафедрі теорії і практики технологічної та професійної освіти відбувся семінар на тему «Актуальні проблеми викладання технічних дисциплін та технологій у закладах освіти», в якому прийняли участь стейкхолдери:
Клейно Є. О. – викладач професійного ліцею військово-цивільної адміністрації м. Торецьк, Донецької області; Борисенко І. В. – директор закладу позашкільної освіти, Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва, м. Слов’янськ; Погорєлов А. І. – директор ЗОШ І-ІІІ ступенів №13, Слов’янської міської ради.
Слухали Клейна Євгена Олександровича, який доповів, що на сьогоднішньому етапі в закладах загальної середньої освіти відсутня можливість сучасної підготовки здобувачів освіти відповідно до розвитку технологічної освіти.
Відповідно до оновленого державного стандарту вчитель має академічну свободу, що в свою чергу призводить до звуження професійних навичок вчителя. Вчителі відмовляються урізноманітнювати освітній процес, спираючись на відсутність устаткування та матеріалів. Гостро стоїть проблема набуття професійних навичок вчителя, більшість мають застарілі знання та навички, не володіють сучасними інформаційними технологіями, на незадовільному рівні володіють науково-дослідницькою діяльністю, не вміють трансформувати педагогічні завдання до потреб ринку праці, відмовляються оволодівати навичками програмування комп’ютерного обладнання та використовувати онлайн тренажери (професійно-технічного напрямку).
Вирішенням цих проблем є якісна самоосвіта, проходження стажування, участь у науково-практичних конференціях, тісна співпраця з закладами професійної (професійно-технічної) освіти та закладами вищої освіти з профілем підготовки – технологічна освіта.
Також гарант ОП Середня освіта (Трудове навчання та технології) проф. Бондаренко В. І. представив до ознайомлення Тимчасовий стандарт вищої освіти ДВНЗ «ДДПУ» (зі змінами в редакції, затвердженій рішенням вченої ради ДДПУ, протокол №6 від 27.01.2022. Групою забезпечення спеціальності складено план роботи з оновлення діючої ОП.