Обговорення шляхів оновлення освітньої програми Середня освіта (Трудове навчання та технології) другого (магістерського) рівня вищої освіти

Взаємодія закладів вищої освіти зі стейкхолдерами є обов’язковим складником системи забезпечення якісної професійної підготовки сучасних фахівців. Державна атестація здобувачів бакалаврського рівня спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) факультету початкової, технологічної та професійної освіти, яка відбулася 15 червня 2021 року – влучна нагода зустрітися зі стейкхолдерами, обговорити питання удосконалення та оновлення освітньої програми Середня освіта (Трудове навчання та технології) другого (магістерського) рівня вищої освіти. Для обговорення шляхів оновлення програми було запрошено провідного стейкхолдера Зою Миколаївну Крайню – заступника директора з навчально-виховної роботи Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №12, Слов’янської міської ради та Клєйно Євгена Олександровича – викладача Торецького професійного ліцею. В обговоренні також прийняли участь: голова ДА комісії – керівник навчально-методичного відділу, доцент Чередник О.В., декан факультету початкової, технологічної та професійної освіти, професор Хижняк І.А., гаранти ОП Середня освіта (Трудове навчання та технології) бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти доцент Вовк Н. В. та професор Бондаренко В.І. У результаті зустрічі було намічено шляхи оновлення освітньої програми, доповнення її вибірковими дисциплінами, які дадуть змогу здобувачам вивчати не тільки обов’язкові освітні компоненти, а й мати вибір у межах формування індивідуальної освітньої траєкторії з метою більш повного задоволення освітніх і професійних потреб здобувачів, ефективнішого використання можливостей закладу освіти, врахування регіональних особливостей тощо.

Декан факультету ПТПО, професор Хижняк І.А., ініціювала зробити такі зустрічі регулярними з метою обміну досвідом між стейкхолдерами та гарантами, забезпечення зв’язку між освітніми програмами різних рівнів освіти та їх якісного покращення.