Обговорення проблем практичної підготовки здобувачів вищої освіти зі стейкхолдерами

25 березня 2021 року відбулось засідання кафедри теорії і практики технологічної та професійної освіти де обговорювались питання практичної підготовки здобувачів вищої освіти. До обговорення були залучені провідні стейкхолдери: Борисенко І. В. – директор ДОЦТТДтаЮ, Ніколаєнко О. В.  – директор комунального закладу «Станція юних техніків», та Крайня З. М. – заступник директора з навчально-виховної роботи Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №12, Слов’янської міської ради (в онлайн режимі).

Гарант ОП Середня освіта (Трудове навчання та технології) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, доц. Вовк Н. В. у своєму виступі зазначила, що практичною підготовкою студентів є виробнича (педагогічна) практика, яка проводиться з метою закріплення і розвитку професійно-педагогічних знань та вмінь, набутих за час навчання, а також підготовки здобувачів вищої освіти до майбутньої роботи на посаді вчителя. Стейкхолдер Крайня З. М. відмітила, що з урахуванням особливостей організації освітнього процесу в період карантину сформовано зміни та внесені корективи до проходження педагогічної практики студентів.

Стейкхолдер Борисенко І.В. акцентував, що в ДОЦТТДтаЮ бракує фахівців з технічної творчості. Центр планує створити Stem лабораторію для навчання дітей роботі з 3D принтером. Ніколаєнко О.В. підкреслив, що проблема з кадрами існує і на «Станції юних техніків». Керівник групи забезпечення спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) Бондаренко В. І. наголосив, що зміни у навчальних планах та програмах відбуваються з урахуванням потреб роботодавців.

З урахуванням вище вказаних рекомендацій запланована подальша взаємодія зі стейкхолдерами спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології).