Обговорення освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта»

28 січня 2021 року на кафедрі дошкільної освіти Донбаського державного педагогічного університету відбулося засідання робочої групи, відповідальної за створення та оновлення освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта.

На засіданні були присутні: зав. кафедри проф. С.М.Курінна, гарант ОПП проф. С.М.Курінна., доц. Іванчук С.А., стар. виклад. Грибоєдова Т.О., асис. Вознюк А.А. доц. Садова Т.А., доц. Георгян Н.М. доц. Дронова О.О.

До співпраці були запрошені зовнішні стейкхолдери: Безсонова Ольга Костянтинівна - завідувачка ЗДО № 67 «Сонячний» м. Краматорськ; Огурцова Світлана Василівна – завідувач ДНЗ № 60 «Журавлик», м. Краматорськ; Корнєєва Оксана Леонідівна – завідувачка ЗДО № «Мир» м. Костянтинівка.

На засіданні було обговорено питання удосконалення освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта». Під час обговорення учасники зазначили, що метою ОПП є підготовка, відповідно до запитів ринку, висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців у галузі дошкільної освіти, які володіють сукупністю загальних та фахових компетентностей, необхідних для комплексного вирішення складних психолого-педагогічних проблем дітей дошкільного віку; фундаментальними професійними знаннями з дошкільної освіти та використання сучасних технологій гри та комунікації з дошкільниками в освітньому-виховному процесі; надання інформації щодо проведення психолого-педагогічного моніторингу сформованості базових компетентностей дітей дошкільного віку.

Гарант ОПП акцентувала увагу стейкхолдерів на вибірковій складовій освітнього компоненту, представлену для можливості формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувача, також наголосила на унікальності ОПП, адже ОПП передбачає підготовку уніфікованого працівника дошкільної освіти; унікальність програми враховує специфіку регіонального контексту і орієнтована на підготовку фахівця дошкільної освіти, здатного надавати різні види педагогічних послуг молодим батькам.

Стейкхолдери одноголосно висловили спільну думку щодо високого рівня ОПП, гарного та логічного змістового її наповнення, відповідності запитам сучасних закладів дошкільної освіти та попитам усіх категорій батьків з дітьми дошкільного віку.

Стейкхолдери запропонували: 1) підсилити практичну підготовку майбутніх фахівців дошкільної освіти; 2) збільшити кількість навчальних дисциплін, спрямованих на підготовку у вихователів навичок ігрової та комунікативної діяльності з дітьми дошкільного віку; 3) переглянути вибіркові навчальні дисципліни, що не стосуються галузі дошкільної освіти.

Дякуємо усім учасникам засідання за участь та плідну співпрацю, сподіваємося на подальшу роботу!