Засідання робочої групи освітньої програми «Початкова освіта»

Уже звично засідаємо онлайн, зберігаючи купу часу й збираючи без особливого клопоту до обговорення людей зі всього чи то міста, чи країни, а буває і світу. Хай там як, але карантин змусив нас швидше набувати нових навичок, які вкрай корисні в сучасному світі. А яких ще навичок очікує суспільство від вчителя нового покоління? Саме про це говорили третього листопада на засіданні кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій школі із запрошеними стейкхолдерами – очільницею Управління Державної служби якості освіти в Донецькій області Тетяною Ремпель та головним спеціалістом сектору роботи з експертами цієї установи Іриною Литвиновою.

Викладачів кафедри зацікавили питання специфіки роботи Управління Служби загалом і процедури сертифікації зокрема. У процесі обговорення пані Тетяна надала ґрунтовні відповіді на всі питання. Разом із тим ознайомила науковців із повноваженнями та функціями управління Державної служби якості освіти в Донецькій області. А пані Ірина розповіла про перші висновки та враження учасників сертифікації учителів початкових класів, зазначивши особливості проведення останнього, третього етапу в умовах карантину.

Наразі на факультеті триває процес модернізації освітньої програми «Початкова освіта», і думка цих поважних фахівчинь щодо реформування є для викладачів педагогічного вишу дуже актуальною. Домовилися, що таку співпрацю обов’язково продовжуватимемо, адже співпраця із роботодавцями – складова успішної підготовки вчителів початкової школи. Під час  обговорення болючих проблем намітилися шляхи їх вирішення й перспективи подальшої, як ми зазначили під час розмови, співтворчості. Викладачі кафедри упевнені, що професія педагога творча, відтак підготовка його у стінах вишу – процес складний, натомість творчий.

У ході зустрічі було прийнято рішення щодо укладення угоди про співпрацю між  управлінням Державної служби якості освіти у Донецькій області й Донбаським державним педагогічним університетом.