Нарада зі стейкхолдерамі щодо обговорення звіту-самоаналізу якості реалізації та пропозицій оновлення ОП «Фізична терапія, ерготерапія» бакалаврського рівня вищої освіти

18 лютого, на кафедрі фізичної терапії, фізичного виховання та біології відбулась нарада групи забезпечення та робочої групи спеціальності 227 Терапія та реабілітація зі стейкхолдерами, на якій були присутні: Олексій Яковленко, генеральний директор Комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня № 3» Краматорської міської ради; Антон Ертуганов, фізичний терапевт реабілітаційного відділення КНП Центральна міська лікарня № 2; Олександр Кучинський, ерготерапевт та фізичний терапевт реабілітаційного відділення КНП Міська лікарня № 3, м. Краматорськ; Вероніка Книш, студентка 3 курсу спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія; студенти спеціальності та НПП кафедри.
Члени групи забезпечення спеціальності на чолі із завідувачем кафедри ФТФВБ, професором Владиславом Дичко, обговорили зміни, які було внесено в освітню програму минулого року, заслухали побажання та пропозиції стейкхолдерів.
Олексій Вікторович наголосив, що його команда ознайомилася з відомостями самооцінювання спеціальності 227 «Терапія та реабілітація» за 2023 рік, підкреслив, що було враховано усі пропозиції; підкреслив, що радий вітати здобувачів спеціальності в реабілітаційному відділенні на практичній підготовці, яка розпочнеться у березні. Також пане Олексій звернув увагу на забезпеченні якомога ранньої реабілітації пацієнтів і запропонував додати вибіркові освітні компоненти «Невідкладна допомога, фізична терапія та реабілітація при вогнепальних ураженнях і бойових травмах» та «Протезування та ортезування. Ортопедична реабілітація» у перелік дисциплін фахового вибору. Це дозволить здобувачам розширити набір професійних компетентностей та опанувати нові навички, які наразі є необхідними в реабілітаційному процесі.
Професіонал-практик Олександр Кучинський запропонував розширити освітній компонент «Фізична терапія при захворюваннях ОРА» лекцією «Реабілітація ветеранів. Відновлення після ампутацій та осколкових поранень». Також в освітній компонент «Фізична терапія при захворюваннях нервової системи» додати лекцію «Акубаротравма. Перша допомога та реабілітація». Антон Ертуганов також запропонував додати вибіркову освітню компоненту «Особливості реабілітації у різних видах спорту».
Софія Харламова, здобувачка ВО 3 курсу запропонував розширити перелік вибіркових дисциплін новою освітньою компонентою «Основи мануально-м'язового тестування», оскільки ці дисципліна допоможе сформувати додаткові навички щодо оцінювання та діагностування функціонального стану пацієнта
Нарада пройшла плідно, дякуємо за слушні пропозиції, увагу та цікавість якістю освітнього процесу групи забезпечення спеціальності зі стейкхолдерами.