Методичний семінар «Проблеми дистанційного навчання учнів-студентів професійної освіти»

22 грудня 2023 року на кафедрі теорії і практики технологічної та професійної освіти відбувся семінар на тему «Проблеми дистанційного навчання учнів-студентів професійної освіти». На заплановану зустріч був запрошений стейкхолдер-рецензент ОПП «Професійна освіта (Транспорт)» Роман Михайлович Горбатюк – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри машинознавства і транспорту ТНПУ імені Володимира Гнатюка.
Гарант ОПП «Професійна освіта (Транспорт)» Михайло Григорович Погорєлов відзначив, що використання дистанційних форм і методів навчання має значний вплив на професійне становлення здобувачів освіти. Такий індивідуалізований процес навчання стимулює здобувачів до самостійної роботи та сприяє формуванню їхньої інформаційної культури. Особливо важливою є здатність дистанційного навчання орієнтувати здобувачів на оволодіння інноваційними методами отримання та застосування інформації. Але навчання за дистанційної формою потребує набагато більшої самоорганізації та мотивації ніж очна форма навчання.
Роман Михайлович виокремив, що для ефективної взаємодії здобувачів із викладачем необхідно акцентувати увагу на актуальності та практичності матеріалів. Інтерактивні елементи, такі як відеолекції, інтерактивні завдання та форуми для обговорення, допомагають створити стимулююче навчальне середовище. Структурна організація курсу з розміткою важливих частин тексту сприяє зручній навігації та осмисленню інформації.
Учасники заходу прийшли до висновків про необхідність удосконалення технічних засобів та забезпечення стабільності мережі для безперебійного доступу до навчального матеріалу. Тільки так можна забезпечити ефективне використання потенціалу дистанційного навчання і відповісти викликам сучасної освіти.