Майстер-клас «Практикум активного соціально-психологічного пізнання психіки»

Проєкт «Гостьові професори»
Яценко Тамара Сергіївна – доктор психологічних наук, професор, академік НАПН України, професор кафедри практичної психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Засновник наукової школи глибинної психокорекції. Творець психодинамічної теорії й методології професійної підготовки майбутніх психологів. Автор понад 300 наукових робіт. З 1980 року – член міжнародної тренінгової асоціації в Нью-Йорку.

Майстер-клас «Практикум активного соціально-психологічного пізнання психіки»

12 травня 2023 р. здобувачі першого бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» ОПП «Практична психологія» ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» взяли участь у майстер-класі академіка Т. Яценко.
Тамара Семенівна продемонструвала особливості використання авторського методу АСПП (активного соціально-психологічного пізнання психіки) у конкретних життєвих ситуаціях.
Т. С. Яценко розкрила у теоретичній частині свого майстер-класу модель внутрішньої динаміки психіки. Модель демонструє структуру психіки в системному синтезі продовжних взаємозалежностей, об'єктивує сутнісну суперечливість кожної підструктури і водночас їх поєднання без можливості взаємного нівелювання, усунення якоїсь із таких "конкуруючих" сторін або їх злиття.
Науковиця також провела показовий сеанс глибинної психології у якому наглядно розкрила роботу психолога із респондентом на прикладі роботи зі стимульним матеріалом, що являв собою картки з назвами «Карта внутрішнього світу», «Моє тату», «Минуле до якого я не хочу повертатись», «Самотність», «Людину яку я відчужуюсь», «Виходи з кризи», «Я на роботі», «Я реальна, я ідеальна», «Конфлікт, мій звичайний емоційний стан», «Дорога мого життя» та «Материнство».
Потім учасники ділилися своїми враженнями про важливість презентованої роботи, про теоретико-прикладний характер усіх доповідей, їх актуальність у сенсі психолого-педагогічних досліджень.