Участь стейкхолдерів в обговоренні вдосконалення змісту освітніх компонентів та наукової складової ОП «Початкова освіта»

У межах роботи зі стейкхолдерами щодо покращення освітнього процесу здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти на вченій раді факультету ПТПО відбулося обговорення низки питань стосовно вдосконалення змісту освітніх компонентів та наукової складової ОП «Початкова освіта» за участю стейкхолдерів – С. Крапівіної (директорка Слов’янського ЗЗСО № 19 Донецької області), В. Стрілець (учителька початкових класів Шандриголівської загальноосвітньої школи Лиманської міської ради, А. Єфіменко (випускниця ОПП «Початкова освіта» спеціальності 013 Початкова освіта 2022 р.). Під час активного обговорення С. Крапівіна зауважила на необхідності внесення змін до формулювання мети ОП задля більшого узгодження з місією та візією ДВНЗ «ДДПУ» та через зміну кваліфікації випускника; запропонувала уточнити назву вибіркового ОК «Методичне об’єднання вчителів початкової школи» як ОК «Методична діяльність педагога НУШ», зважаючи на комплексний та інноваційний характер методичної діяльності педагога в НУШ, що реалізується за допомогою різних форм, а не лише методоб’єднання; запропонувала до змісту ОК «Виробнича (педагогічна) практична підготовка» додати етап практичної підготовки у фахових передвищих та вищих закладах освіти, що здійснюють професійну підготовку за спеціальністю 013 Початкова освіта, і розподілити виробничу практичну підготовку за семестрами навчання в такий спосіб: І семестр – «Інноваційно-технологічна практика в ЗЗСО»; ІІ семестр – «Експертно-управлінська практика в ЗЗСО»; ІІІ семестр – «Асистентська практика», що наскрізно пов’язана з науково-дослідницькою діяльністю здобувачів. В. Стрілець наголосила на необхідності відображення нових професійних кваліфікацій в інтегральній та спеціальних компетентностях випускника. А. Єфіменко запропонувала внести відповідні зміни до програмних результатів навчання здобувача вищої освіти магістерського рівня. У такий спосіб окреслені пропозиції будуть внесені до ОП «Початкова освіта» і сприятимуть якісній підготовці здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта.