Співпраця зі стейкголдерами триває

20 квітня 2023 р. у межах плану роботи кафедри соціальної роботи зі стейкголдерами було проведене практичне заняття з дисципліни «Соціально-педагогічний тренінг» зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальностей «Соціальне забезпечення» та «Соціальна робота» (3 курс) за участі Ірини Смелкової, психолога відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» КНП СМР «Міська лікарня № 1 м. Слов’янська».
Ірина Олександрівна Смелкова схарактеризувала діяльність «Клініки, дружньої до молоді» на сучасному етапі, зупинилася на особливостях роботи саме у прифронтовій зоні, а також окреслила тематику (проблематику) застосування тренінгів, як групової форми здійснення профілактичної та корекційної роботи серед підлітків та молоді.
На занятті було обговорено питання, які характеризують соціально-педагогічний тренінг як метод соціальної роботи, а також здобувачі мали можливість взяти участь у навчальному тренінговому занятті: «Я – волонтер!» (тренер, викладач дисципліни «Соціально-педагогічний тренінг», доцент кафедри соціальної роботи І. В. Трубник). Під час участі у навчального тренінгу здобувачі мали можливість практично познайомитися зі структурою тренінгу, базовими методами, прийомами активізації та створення сприятливої атмосфери, стилем керівництва тренінговою взаємодією.
До тренінгового заняття були включені вправи на знайомство «Я сьогодні. Моє життєве кредо. Цікавий випадок із практики», «Мої таланти»; в основній частині – «Я волонтер», «Волонтер – майстер, професіонал», «Міфи», складання казки про людину-волонтера, обговорення історій та притч. У заключній частині здобувачі з легкістю визначили найбільш несподівані, приємні та складні моменти під час тренінгового заняття, висловлювали задоволення та вдячність.