Проєкт «Гостьові професори»

Максименко Сергій Дмитрович – доктор психологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член Міжнародної ради психологів (США), дійсний член Європейської академії природничих наук, голова Товариства психологів України, Президент в Україні міжнародної організації «Глобальний союз науковців за мир» («Global Union of Scientists for Peace»), США.
Лекція «Психогенетичний потенціал особистості: методологія, методики, методи, процедури»

28-29 березня 2023 р. здобувачі першого бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» ОПП «Практична психологія» ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» взяли участь у гостьових лекціях С.Д.Максименко. Професор зазначив, що метою зустрічі є з’ясування особливостей діяльнісного опосередкування особистісного розвитку через призму генетичної психології, зокрема, експериментально-генетичного, генетико-моделюючого, генетико-креативного підходу, що базується на принципах: розвитку, переживання, свободи, взаємодії, невизначеності та індетермінізму, терапевтичного ефекту.
С.Д. Максименко розкрив основні процеси становлення особистості як цілісності. З позиції генетичної психології розглянув особистість, її витоки, структурні компоненти та її внутрішній світ. Основними структурними компонентами особистості вважаються: характеристики темпераменту; когнітивні характеристики; цінності; соціальні навички; психологічна стійкість; самооцінка та самоповага; потреби та мотивації; поведінка та вчинки; ідентичність.
Науковець з’ясував внутрішні джерела розвитку особистості через життєву енергію і життєву енергетичну силу, які її конституюють.