Проект «Взаємодія зі стейкхолдерами». Психологічний тренінг «Діти і війна. Техніки зцілення»

24 березня у рамках співпраці зі стейкхолдерами здобувачі першого бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» ОПП «Практична психологія» ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» взяли участь у психологічному тренінгу « Діти і війна. Техніки зцілення», який провела Олена Іванівни Маляр, кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогічних наук, професійної та початкової освіти Комунального закладу вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти».
Науковиця розкрила сутність психологічної програми «Діти і війна. Техніки зцілення». Зазначила, що навчальна методика була розроблена на основі доказового когнітивного-поведінкового підходу терапії посттравматичних розладів у дітей. Методику було апробовано у низці країн, що були охоплені війною чи постраждали від природніх стихійних лих (Греція, Туреччина, Шри-Ланка, Косово, Сірія тощо). З 2014 року застосовується в Україні. Має гриф Міністерства освіти і науки України.
У ході психологічного тренінгу і з допомогою КПТ методів були опановані такі теми:
- психотравмівний вплив війни на психічне здоров’я дітей;
- техніки для опрацювання травматичної пам’яті, принципи їх безпечного застосування;
- принципи турботи про себе.