Міжкафедральний семінар зі стейкхолдером щодо оновлення змісту освітньої компоненти «Навчання через гру» на факультеті початкової, технологічної та професійної освіти

У 2021 р. завідувачка кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті Тетяна Євтухова й професор Вікторія Гринько долучилися до проєкту «Діяльнісний підхід у закладах вищої освіти», який сприяє впровадженню в процес професійної підготовки майбутніх учителів початкової школи педагогічних заходів із формування їхньої готовності до використання ігрових та діяльнісних методів навчання. Відтоді здобувачі вищої освіти першого і другого рівнів опановують дисципліни «Навчання через гру» та «Діяльнісний підхід у початковій школі».
17 лютого відбулось обговорення оновлення навчального змісту курсу «Навчання через гру», який було вирішено провести як міжкафедральний семінар, адже від 2022 року, як акцентувала гарант програми проф. Ірина Вікторенко, діяльнісний підхід у поєднанні з краєзнавчим став особливістю ОП 013 Початкова освіта. Тож обговорення відбулося за участю колег з інших кафедр, які на ній працюють. Спікеркою на семінарі виступила стейкхолдерка програми – тренерка the LEGO Foundation Ірина Піскова. Вона зауважила на спрямованості освітнього процесу на розвиток ключових компетентностей і наскрізних умінь особистості, що і становить основу діяльнісного підходу в освіті, і занурила учасників семінару в практику ігрової взаємодії. Ірина Піскова надала практичних кейсів навчання через гру на прикладі вивчення мовно-літературної, природничої, мистецької громадянської та історичної освітніх галузей. Професіоналізм і досвідченість стейкхолдерки переконали присутніх в абсолютній необхідності переосмислення та зміни підходів педагогів задля досягнення системних змін в освіті.