Покращення освітніх послуг на бакалаврському рівні вищої освіти за спеціальністю 013 Початкова освіта

На черговому засіданні ради факультету початкової, технологічної та професійної освіти, що відбулося 9 лютого 2023 року, було обговорено питання покращення освітніх послуг для майбутніх фахівців із початкової освіти. На захід були запрошені стейкхолдери освітньої програми «Початкова освіта» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: Н. Міщенко (учителька-методистка Краматорської української гімназії), А. Кураченко (здобувачка ОП «Початкова освіта» спеціальності 013 Початкова освіта, 4-го курсу, денної форми навчання).
На основі обговорення проведеного анкетування випускників спеціальності 013 Початкова освіта денної та заочної форм навчання та відповідно до Наказу МОН України № 1006 від 11.11.2022 р. про «Деякі питання розміщення державного (регіонального) замовлення, поєднання спеціальностей (предметних спеціальностей), спеціалізацій та присвоєння професійних кваліфікацій педагогічних працівників закладами фахової передвищої, вищої освіти» разом зі стейкхолдерами було змінено професійні кваліфікації випускників у такий спосіб: «Вчитель початкової школи» на «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти, викладач закладу фахової передвищої освіти» (ОП «Початкова освіта», бакалаврський рівень). Також унесено відповідні зміни до освітніх компонентів ОП «Початкова освіта» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, що сприятиме підготовці висококваліфікованого фахівця в галузі початкової освіти.