Обговорення результатів опитування по кафедрі германської та слов’янської філології

30 січня 2023 на кафедрі германської та слов’янської філології відбулася зустріч за участі гаранта та членів робочої групи зі спеціальності 035 Філологія, викладачів кафедри, здобувачів другого (магістерського) рівня вищої, стейкголдера О. О. Балабан, к. філол. н., доцент кафедри загального мовознавства і германістики Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова (м. Київ).
На зустрічі обговорили результати опитування, яке проводилось із використанням програмного забезпечення GOOGLE FORMS, шляхом анонімного онлайн анкетування 27.12.2022 року
Анкетування показало, що питання залучення фахівців-практиків залишається не зовсім вирішеним. З огляду на складну ситуацію необхідно активізувати пошук і залучення таких фахівців (професіоналів-практиків, у тому числі стейкголдерів, работодавців, а також носіїв англійської та німецької мов) хоча б в дистанційному форматі і на постійній основі для співпраці на ОП 035 Філологія.
Взагалі здобувачі задоволені навичками, набутими під час проходження практичної підготовки, проте деякі з них вважають їх недостатніми. Після обговорення результатів анкетування з викладачами, які працюють на освітньо-професійній програмі «Філологія (Германські мови та літератури (переклад включно))» другого (магістерського) рівня спеціальності 035 Філологія, розроблено комплекс заходів щодо поліпшення ситуації.
Окремо було сказано про активну участь студентів в науково-тематичних конференціях по спеціальності, підтверджених своїми тезами чи статтями. Окрему увагу на зустрічі було приділено питанню академічної доброчесності та нормативним документам, що врегульовують механізми забезпечення академічної доброчесності та протидії академічному плагіату.