Методичний семінар: «Інноваційні технології в технологічній освіті»

18 лютого 2022 року на кафедрі теорії і практики технологічної та професійної освіти відбувся семінар на тему «Інноваційні технології в технологічній освіті». У семінарі прийняли участь викладачі кафедри, здобувачі бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) та провідні стейкхолдери: Погорєлов А. І., директор Слов’янського закладу загальної середньої освіти №13, м. Слов’янськ;

Клейно Є. О., викладач професійного ліцею військово-цивільної адміністрації м. Торецьк, Донецької області; Борисенко І. В., директор закладу позашкільної освіти, Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва, м. Слов’янськ; Ніколаєнко О. В., директор комунального закладу «Станція юних техніків», м. Слов’янськ; Крайня З. М., заступник директора з навчально-виховної роботи Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №12, Слов’янської міської ради.

Були розглянуті питання особливостей формування інноваційного змісту базової технологічної освіти НУШ.

Гарант ОПП Середня освіта (Трудове навчання та технології) першого бакалаврського рівня Вовк Н. В. зазначила, що в умовах розбудови Нової української школи відбувається переосмислення змісту всіх освітніх галузей загальної середньої освіти, зокрема й технологічної, визначення їх потенціалу в соціокультурному і особистісному розвитку учнів. Для нового навчального предмета «Технології» на сьогодні розроблено чотири модельні навчальні програми, які мають гриф МОН України. Модельні навчальні програми повинні забезпечити формування інноваційного змісту технологічної освіти.

Учасники семінару обговорили низку важливих педагогічних проблем, зокрема сучасні підходи до організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. Дякуємо нашим стейкголдерам, які прийняли участь в обговоренні актуальних питань та висловили свої думки і пропозиції.