Методи соціального медіатора

З 16 лютого 2022 р. на кафедрі психології проведено навчально-практичний курс «Базові навички соціального медіатора» для здобувачів першого бакалаврського рівня спеціальності 053 Психологія факультету гуманітарної та економічної освіти. Організатор цього проекту - доцент кафедри психології Дейниченко Лариса Миколаївна. Курс "Базові навички соціального медіатора» складається з 3 тренінгів які були інтенсивно проведені з 16 по 19 лютого. Цей курс спрямований на формування компетенцій соціальних медіаторів з питань трансформації конфліктів, ненасильницького спілкування, побудови діалогів; надання інструментів та відновних практик - медіації та фасилітації діалогу. У роботі тренінгу взяли участь 30 студентів денного та заочного відділень, 6 викладачів кафедри психології.
Тренінги проводила Акімченкова Марина Володимирівна практикуючий психолог, сертифікований міжнародний медіатор, конфліктолог. Учасникам тренінгу були запропоновані практичні завдання щодо аналізу конфліктних ситуацій в соціальних групах. Здобувачі мали можливість не тільки поглибити теоретичні знання, а також набути уміння обирати стратегії поведінки в залежності від ступеня ескалації конфлікту, трансформувати конфліктну ситуацію за допомогою проведення медіації, творчо застосовувати відновні практики для конструктивного вирішення конфліктів, пошуку консенсусу та примирення.