Гостьова лекція зі стейкхолдером на факультеті початкової, технологічної та професійної оствіти

4 листопада 2021 року в межах вивчення курсу «Медіапедагогіка початкової школи» відбулася гостьова онлайн-лекція для студентів 2-го курсу, на яку було запрошено зовнішнього стейкхолдера  – заступницю директора школи № 2 міста Першотравенська Дніпропетровської області, учительку початкових класів Інну Іванову, яка до того є авторкою курсу з медіаосвіти для дітей початкової школи «Я у медіапросторі» та онлайн-курсу «Медіаграмотність та критичне мислення: від теорії до практики» та циклу уроків на платформі «На урок». Заняття проводила завідувачка кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті Тетяна Євтухова.

Безсумнівно, якісна підготовка майбутніх учителів початкової школи залежить у тому числі й від активного залучення до освітнього процесу стейкхолдерів. Студенти отримали від І. Іванової вичерпні відповіді не тільки щодо особливостей проведення медіаосвітніх уроків із молодшими школярами, а також і відповідних заходів у позакласній та позашкільній діяльності, адже поряд із упровадженням у навчальні плани шкіл окремих курсів із медіаосвіти, а також інтегрованих практик, коли медіакомпетентність формується на уроках із будь-яких предметів, в освітніх закладах інтенсивно розвивається і позаурочна медіаосвітня діяльність. Інна Богданівна поділилася з майбутніми педагогами практичними наробками формування медіаграмотності в учнів та секретами своєї медіакухні, адже саме на цьому принципі побудована програма її курсу.

Маємо домовленість від стейкхолдера Інни Іванової щодо подальшої її участі як в освітньому процесі, так і в обговоренні робочих програм курсів «Медіаосвіта» та «Медіапедагогіка початкової школи». Плідна співпраця триває.