Практика проведення бінарних занять як шлях до формування висококваліфікованих фахівців із початкової освіти

16 листопада 2021 року на факультеті початкової, технологічної та професійної освіти викладачем кафедри теорії і практики початкової освіти к. філол. н., доц. Пашко Л. В. було проведене практичне онлайн-заняття на тему «Педагогічне спілкування» із дисципліни «Вступ до спеціальності» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за участі стейкхолдера, фахівця з початкової освіти, учителя початкових класів ЗЗСО І–ІІІ ступенів № 5 Костянтинівської міської ради Донецької області – Погорелової Ярослави Валеріївни. Метою заняття було визначено розглянути стилі педагогічного спілкування; ознайомитися з досвідом педагогічного спілкування вчителя-практика та практично закріпити набуті знання та вміння професійного спілкування.

Я. Погорелова, яка також є випускницею початфаку, звернула увагу на комунікабельність як професійно-особистісну якість педагога та окреслила шляхи самовиховання; надала приклади культури взаємовідносин учителя з учнями та батьками; визначила особливості спілкування в педагогічному колективі НУШ; надала практичні поради щодо організації спілкування школярів; окреслила помилки в спілкуванні вчителів з учнями, поведінка яких відмінна від норми тощо.

Викладачами факультету ПТПО в межах реалізації освітньої програми  «Початкова освіта» перший (бакалаврський) рівень вищої освіти» систематично практикується проведення бінарних занять як невід’ємної частини освітнього процесу, бо це дієвий шлях набуття практичного досвіду майбутніми вчителями початкових класів НУШ у межах навчальної діяльності.