«Світ психологічної науки та практики: минуле, теперішнє, майбутнє»

20 травня 2021 року була проведена секційна онлайн-конференція кафедри прикладної психології спільно зі стейкхолдерами у межах Всеукраїнської науково-практичної конференції ДДПУ студентів і молодих учених «Перспективні напрямки сучасної науки та освіти». У просторі Meet - Google зустрілися стейкхолдери, запрошені спеціалісти у психологічній галузі, здобувачі бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти денної та заочної форм навчання, аспіранти та здобувачі спеціальності «Психологія», а також склад відповідної кафедри. Зі словами привітання виступила керівник напрямку роботи психологічної секції, завідувач кафедри прикладної психології, к.п.н., проф. Мелоян Анаіт Едуардівна. У ході трьох годинної роботи були розглянуті актуальні та цікаві теми досліджень: «Психологічна компетентність педагогічних працівників в умовах трансформації освіти: актуальність, розвиток, сучасні тенденції» (Кадук О. М. – стейкхолдер, завідувач відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти); «Організація діяльності практичного психолога закладів дошкільної та загальної середньої освіти в сучасних реаліях» (Кайоткіна Т. А. – стейкхолдер, завідувач психологічного центру та соціальної роботи управління освіти Костянтинівської територіальної громади); «Практичні аспекти організації психологічної допомоги жителям населених пунктів Донецької області на території проведення операції об’єднаних сил» (Гаража М. В. – стейкхолдер, голова ГО Точка рівноваги); «Брокерінн – нова сучасна форма роботи психолога з дітьми, батьками та педагогами» (Боженко Є. Є.– психолог, керівник проекту «Брокерінн знань у Донецькій області»); «Налагодження якісних комунікацій шляхом ненасильницького спілкування за Маршалом Розенбергом» (Міщенко Н. В. - старший спеціаліст проекту з психосоціальної підтримки населення Чеської гуманітарної організації «Людина в біді»); «Мобільна бригада психічного здоров’я як сучасний підхід до надання допомоги людям з розладами психічного здоров’я» (Ярцева Т. В. – психолог мобільної бригади психічного здоров’я); «Копінг-ресурси у жінок, які мешкають у зоні військового конфлікту» (Садчікова О. – аспірант); «Вплив комплексу неповноцінності на харчову поведінку дівчат студентського віку» (Іванкович А. – здобувач 3 курсу). Обговорюючи компетентності майбутніх фахівців психології, стейкхолдери наголосили на необхідності збільшення для здобувачів спеціальності 053 Психологія навчальних дисциплін фахового (професійно-практичного) циклу, оскільки сьогодення вимагає від психолога здатність приймати фахові рішення у складних і непередбачуваних умовах, адаптуватися до нових ситуацій професійної діяльності. Виступи були інформаційно-наповненими, новітніми та галузево висвітленими. Дякуємо всім учасникам за активність в обговоренні нагальних питань психологічної науки, за гарний обмін знаннями, а також за продуктивну, дружню взаємодію!