Відкрита лекція науковця-практика Закусило Марії Петрівни

12 травня студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014 середня освіта (Біологія та здоров’я людини) ДВНЗ «ДДПУ», а також усіх бажаючих, було запрошено на відкриту гостьову лекцію «Системні механізми, що регулюють доставку кисню в організмі у довгожителів (на прикладі осіб у віці понад 95 років) – можливості використання для збільшення тривалості життя» Закусило Марії Петрівни, доктора біологічних наук, професора Ченстоховського політехнічного університету, кафедри інновацій і управління системами безпеки (лабораторія популяційного здоров’я) (Польща). Лекторка змістовно та лаконічно розкрила проблематику регулювання доставки кисню в організмі у довгожителів, чим дуже зацікавила не тільки здобувачів, а і викладачів кафедри фізичної терапії, фізичного виховання і біології. В ході лекції були розглянуті особливо актуальні питання впливу умов високогір’я на формування адаптаційних механізмів, правильного харчування, рухової активності. Марія Петрівна навела цікаві приклади та розповіді з життя місцевих мешканців, їх культури, биту, фізичної активності та соціалізації. Лекторка натхненно поділилася особистим досвідом організації та проведення дослідницької діяльності.

Дякуємо шановній Марії Петрівні за цікаву інформацію, за особистий час, за отримані позитивні емоції та обмін цінним досвідом.