Науково-методичний семінар із міжнародною участю «ОСВІТНІЙ ПРОСТІР: ВІД СУЧАСНОГО – У МАЙБУТНЄ»

19 березня 2021 року на базі ДВНЗ «ДДПУ» відбувся щорічний науково-методичний семінар із міжнародною участю «ОСВІТНІЙ ПРОСТІР: ВІД СУЧАСНОГО – У МАЙБУТНЄ», ініційований Українсько-польським міжнародний центром освіти і науки Донбаського державного педагогічного університету, філологічним факультетом та кафедрою української мови та літератури. Організаторами семінару стали доцентки кафедри української мови та літератури Колган Олена Володимирівна та Падалка Руслана Миколаївна.

З вітальним словом виступили:

Омельченко Світлана Олександрівна, ректорка Донбаського державного педагогічного університету, професорка.

Matuszek-Zagata Ewa, kierownik referatu naukowo-oświatowego Ambasady RP w Kijowie (Polska, Ukraina).

Bożena Kamińska, Poczesny profesor Donbaskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego, posłanka na Sejm RP VII i VIII kadencji (Polska).

Ostenda Aleksander, prof., Rektor Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, Nestorenko Tetyana, prof. Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach (m. Katowice, Polska).

Kułakowska Małgorzata, Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytet Rzeszowski (m. Rzeszow, Polska).

Набока Ольга Георгіївна, перший проректор із навчально-педагогічної роботи, професорка Донбаського державного педагогічного університету.

Чайченко Станіслав Олегович, проректор із навчально-педагогічної роботи, професор Донбаського державного педагогічного університету.

Kubasiak Marcin, Dziekan Wydziału Informatyki Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii (m. Sucha Beskidzka, Polska).

Овчаренко Наталія Іванівна , декан філологічного факультету, доцентка Донбаського державного педагогічного університету.

Біличенко Ольга, завідувачка кафедри української мови та літератури, професорка Донбаського державного педагогічного університету.

Усього учасниками заходу стали 125 педагогів закладів освіти Республіки Польща та України, зокрема м.Ополе, м.Катовіци, м.Познань, м.Суха-Бескидзка, м.Кельц, м.Жешув, м.Київ, м.Херсон, м.Суми, м.Тернопіль, м.Вінниця, м.Луцьк, м.Харків, м.Покровськ, м.Маріуполь, м.Запоріжжя, м.Бахмут, м.Слов’янськ, м.Святогірськ, м.Лиман, смт. Райгородок Донецької області, м.Білозерське, м.Краматорськ та ЗЗСО Краматорського району.

Програма заходу ставила за мету інтеграцію Університету в міжнародну освітню й наукову системи, зокрема вивчення досвіду діяльності закладів вищої освіти Польщі та України; упроваження інноваційних методик країн у практику ЗЗСО та ЗВО.

По закінченні семінару кожен учасник отримав сертифікат (на 8 годин).

Науково-методичний семінар – це можливість розроблення, організації, координації та здійснення заходів у галузі міжнародного співробітництва з питань освіти та науки між закладами вищої та середньої освіти України й Польщі, зокрема напрацювання пропозицій щодо його розширення та зміцнення, сприяння встановленню прямих зв’язків із польськими партнерами.

Сподіваємося, що й надалі щорічний науково-методичний семінар поповнюватиметься новими учасниками задля реформування української освіти.