Засідання робочої групи спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) другого (магістерського) рівня вищої освіти

28 січня 2021 року на кафедрі загальнотехнічних дисциплін, безпеки життєдіяльності та автосправи відбулось онлайн засідання робочої групи, відповідальної за створення і оновлення освітньої програми Середня освіта (Трудове навчання та технології) другого (магістерського) рівня вищої освіти. В поточному обговоренні формування індивідуальної траєкторії навчання здобувачів спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) другого (магістерського) рівня ВО, а також для здобувачів всіх спеціальностей ДВНЗ «ДДПУ» приймали участь викладачі кафедри та провідні стейкхолдери: Погорєлов Анатолій Іванович – директор Слов’янського закладу загальної середньої освіти №13, м. Слов’янськ; Клєйно Євген Олександрович – заступник директора з навчально-виховної роботи закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 9 військово-цивільної адміністрації м. Торецьк, Донецької області; Борисенко Ігор Володимирович – директор закладу позашкільної освіти, Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва, м. Слов’янськ.

Завідувач кафедри, гарант ОП Бондаренко В.І. доповів, що на основі ОП Середня освіта (Трудове навчання та технології) розроблені вибіркові дисципліни, які матимуть змогу вивчати магістри всіх спеціальностей ДВНЗ «ДДПУ»: «Технологія обробки деревини», «Патентознавство». Всі дисципліни розроблені з метою задоволення освітніх і професійних потреб здобувачів, підвищення їх конкурентоспроможності та затребуваності на ринку праці, з урахуванням вимог працедавців, тенденцій розвитку спеціальності та регіональної політики у відповідній галузі.

За результатами перегляду навчальних матеріалів провідний стейкхолдер Погорєлов Анатолій Іванович відзначив, що вивчення здобувачами ДВНЗ «ДДПУ» представлених дисциплін сприяє оволодінню професійних компетенцій. Стейкхолдер Клєйно Євген Олександрович зауважив, що вибіркові дисципліни розширюють програмні результати навчання, які визначені в ОП Середня освіта (Трудове навчання та технології). Представлені дисципліни надають можливість здійснення поглибленої підготовки, сприяють академічній мобільності здобувача та його особистим інтересам. Стейкхолдер Борисенко Ігор Володимирович зауважив, що представлені вибіркові дисципліни сприяють формуванню у здобувачів комунікативної та творчої компетентності.

Викладачі та стейкхолдери прийшли до загального висновку, що оновлення навчальних дисциплін відповідає актуальним тенденціям реформування та модернізації освіти.