Обговорення зі стейкхолдерами факторів, що впливають на готовність молодих фахівців до роботи в ЗДО в сучасних умовах
- Опубліковано: П'ятниця, 31 січня 2025, 08:37
29 січня відбулася зустріч здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності Дошкільна освіта зі стейкхолдером – директором КЗДО № 350 ДМР Мирон Ольгою Олександрівною та вихователем цього ж закладу Тарасевич Тетяною Юріївною.
На зустрічі було обговорено питання готовності молодих фахівців до роботи в ЗДО в сучасних умовах і вивчення запитів щодо професійної підготовки майбутніх педагогічних працівників дошкільної галузі.
Стейкхолдер акцентувала увагу на показниках та компонентах професійної готовності, які необхідні для ефективної роботи вихователя в дошкільному закладі, а також на особливості роботи з дітьми в умовах інклюзивної групи ЗДО.
Під час обговорення було відзначено, що сучасний вихователь повинен мати не лише глибокі знання в галузі педагогіки, але й розвивати компетентності, що відповідають актуальним вимогам.
Окрему увагу приділили розгляду ключових компетентностей, які повинні бути у кожного сучасного вихователя. Це включає як Hard skills, тобто конкретні професійні знання та навички (наприклад, знання програм навчання та методик роботи з дітьми), так і Soft skills — м’які навички, такі як емоційна компетентність, здатність до командної роботи, гнучкість у вирішенні конфліктних ситуацій, а також високий рівень емоційної інтелігентності.
Під час дискусії також було виявлено важливі аспекти розвитку педагогічних кадрів у ЗДО, такі як потреба в постійному професійному вдосконаленні, проходженні курсів підвищення кваліфікації та участі в тренінгах, які допоможуть майбутнім вихователям бути готовими до нових вимог та викликів у їхній професійній діяльності.
Було наголошено на розвиток Soft skills у дітей. Робити це можна за допомогою відомої формули моделі 4К: креативність, критичне мислення, комунікація, командна робота.
Під час зустрічі студенти отримали детальні відповіді на свої запитання щодо кар'єрних можливостей, практичного застосування знань та вимог до майбутніх фахівців. Стейкхолдери, у свою чергу, підкреслили важливість співпраці з університетом та їх готовність до розвитку спільних ініціатив для підвищення якості освіти та відкриття нових горизонтів для кар'єрного росту молодих спеціалістів.