Обговорення якості реалізації освітніх програм кафедри теорії і практики технологічної та професійної освіти

30 квітня 2024 р. на розширеному засіданні кафедри теорії та практики технологічної і професійної освіти ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» відбулося обговорення якості реалізації освітніх програм за освітніми рівнями та спеціальностями:
перший (бакалаврський) рівень:
– спеціальність: 014.10 Середня освіта (Технології), ОПП Середня освіта (Технології), гарант – кандидат педагогічних наук, доцент Вовк Н. В.;
– спеціальність 015.38 Професійна освіта (Транспорт), ОПП Професійна освіта (Транспорт), гарант – доктор філософії, доцент Погорєлов М. Г.;
другий (магістерський) рівень:
– спеціальність: 014.10 Середня освіта (Технології), ОПП Середня освіта (Технології), гарант – доктор педагогічних наук, професор Бондаренко В. І.;
третій (освітньо-науковий) рівень:
– спеціальність 015 Професійна освіта, ОНП Професійна освіта (за спеціалізаціями), гарант – доктор педагогічних наук, професор Стешенко В. В.
В засіданні взяли участь стейкхолдери: Бурцева Ю. О., ректор Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент; Садовий Микола Ілліч, доктор педагогічних наук, професор кафедри Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка; Шаповалова Надія Олександрівна, директорка Краматорського вищого професійно-технічного училища; Гусак Наталя Володимирівна, завідувачка відділення Покровського педагогічного фахового коледжу; Ковтун Ірина Олександрівна, здобувачка 4 курсу ОПП Середня освіта (Технології).
Виступаючими було наголошено на необхідності забезпечення наступності між програмами різних освітніх рівнів; забезпечення якості теоретичної та практичної підготовки здобувачів освіти шляхом використання відповідних воєнному стану освітніх технологій і методів навчання. Стейкхолдерами були висунуті наступні пропозиції:
- оновити ОПП Середня освіта (Технології) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, Професійна освіта першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у зв’язку з введенням в дію наказу ДВНЗ «ДДПУ» №29 від 18.01.2024 р.
- оновити ОПП Середня освіта (Технології) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти у зв’язку з введенням в дію наказу МОН №260 від 04.03.2024 року «Про затвердження Переліку предметних спеціальностей спеціальності 014 Середня освіта (за предметними спеціальностями) за якими здійснюється розміщення державного (регіонального) замовлення»;
- зберегти чинність ОПП «Професійна освіта (Транспорт)» спеціальності 015.38 Професійна освіта (Транспорт) на 2024 рік набору.
За результатами зустрічі було визначено основні напрями оновлення освітніх програм, які мають сприяти ефективній підготовці майбутніх педагогів.