Усупереч та задля: українсько-польський міжнародний семінар

25-28 березня 2024 року відбувся науково-методичний семінар із міжнародною участю «УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКА СПІВПРАЦЯ В ОСВІТІ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ВИКЛИКИ», присвячений 85-річчю Донбаського державного педагогічного університету, на якому були присутні здобувачі другого (магістерського) рівнів за ОПП «Середня освіта (Українська мова та література)» (гарант - доц.Падалка Р.М.), викладачі та практики зі спеціальності, зокрема стейкголдер Матюшина Людмила Володимирівна, заступник директора Словʼянського педагогічного ліцею, учитель української мови та літератури. Досягнення європейської співпраці України та Польщі було розглянуто на секціях: 1. Освітнє партнерство в просторі вищої школи: вітчизняний та польський досвід; 2. Сучасні підходи до феномену освітнього партнерства у ЗЗСО. Про поглиблення співпраці та обмін досвідом у своїх доповідях представили польські партнери Agnieszka Szlachta (Szczecin, Polska), Рудик Мирослава (Щецінський університет, Львівський національний університет імені Івана Франка, Konrad Wojtyła (Szczecin, Polska), Samanta Busiło (Iwano-Frankiwsk, Ukraina), Agnieszka Lewicka-Zelent, (Lublin, Polska), Veronika Soloshenko (Poznań, Polska) тощо. Український досвід співпраці із ЗВО було представлено доповідями викладачів ДДПУ, ЗФПО Бахмутський фаховий коледж транспортної інфраструктури, Львівського національного університету імені Івана Франка, Маріупольського державного університету, Слов’янського педагогічного ліцею, Ліцею зі структурним підрозділом гімназії № 6 Покровської міської ради Донецької області та ін., також здобувачами філологічного факультету ДДПУ. Акцентовано увагу на українсько-польській співпраці студентів-магістрантів зі школярами, бо жива та активна наука – шлях у майбутнє партнерських взаємин.