Професійна діяльність та практика роботи психометриста

Проєкт
Майстер-клас від психолога-практика
Ошина Аліна В’ячеславівна
бакалавр соціальних наук (психологія та кримінологія) Університет Бар‐Ілан, Рамат‐Ган, Ізраїль;
магістр психології ДНУ ім. О.Гончара, м.Дніпро, Україна;
поліграфолог; психометрист.
«ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПРАКТИКА РОБОТИ ПСИХОМЕТРИСТА»

6 лютого 2024 р. здобувачі першого бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» ОПП «Практична психологія» ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» взяли участь у майстер класі від психолога практика Ошиної Аліни В’ячеславівни на тему: «Професійна діяльність та практика роботи психометриста».
Аліна В’ячеславівна розповіла про напрям свої діяльності – оброблення результатів тестувань великої кількості респондентів, що передбачає виконання низки послідовних дій, починаючи з отримання та підготовки даних. Це включає збір результатів тестувань у зручному форматі, а також перевірку даних на помилки та їх кодування для подальшого аналізу. На наступному етапі психолог використовує статистичні методи для аналізу даних, включаючи розрахунок основних показників, таких як середнє значення, медіана, мода, стандартне відхилення тощо. Використання різних тестів, дозволяє порівнювати групи респондентів та виявляти зв'язки між різними змінними, а також перевіряти статистичні гіпотези та інтерпретувати результати. Після цього психолог продемонструвала як вона візуалізує дані за допомогою графіків, діаграм та таблиць, що дозволяє краще уявити результати. Інфографіка використовується для зручного представлення складних даних. Подальша інтерпретація результатів тестувань включає узагальнення отриманих даних, виявлення закономірностей та тенденцій, а також пояснення результатів з точки зору психологічної теорії та практики. Наприкінці процесу психолог готує звіт, який містить детальний опис дослідження, методи, результати та висновки. Цей звіт може бути презентований замовнику або науковій спільноті. Отже, для успішного виконання цих завдань психолог-психометрист повинен мати ґрунтовні знання в галузі статистики та психометрії, досвід роботи з програмним забезпеченням для статистичного аналізу, вміння чітко та лаконічно формулювати висновки, здатність до аналітичного та критичного мислення, а також навички наукової комунікації іноземними мовами.