Відкрита лекція науковця-практика Радзієвської Марії Петрівни на тему: «Історія розвитку оротерапії в Україні»

8 листопада студентів спеціальності 227 Терапія та реабілітація, 014 середня освіта (Біологія та здоров’я людини) першого та другого рівнів вищої освіти ДВНЗ «ДДПУ», НПП факультета, а також усіх бажаючих, було запрошено на відкриту гостьову лекцію «Історія розвитку оротерапії в Україні» Радзієвської Марії Петрівни, доктора біологічних наук, професора Ченстоховського політехнічного університету, кафедри інновацій і управління системами безпеки (лабораторія популяційного здоров’я) (Республіка Польща). Лекторка поділилася особистим досвідом перебування на різних висотах, розповіла про українських дослідників, які розробили концепцію ступінчастої адаптації, тему становлення оротерапії в Україні та її вплив на вивчення цієї проблеми у всьому світі. В ході лекції були розглянуті особливо актуальні питання пострадіаційної реабілітації в гірських умовах після аварії на АЕС, використання адаптації до гірського клімату та його модифікації в лікуванні різних патологій, натурального та штучного гірського клімату в медицині і спорті. Марія Петрівна навела цікаві приклади та розповіді з життя дослідників, які жили та працювали на високогірній українській науководослідній базі, їх побуту, досягнень, відкриттів, наукових проривів, фізичної активності та соціалізації. Лекторка натхненно поділилася особистим досвідом участі у таких дослідженнях, відповіла на запитання здобувачів та колег.
Дякуємо шановній Марії Петрівні за цікаву інформацію, за особистий час, за отримані позитивні емоції та обмін цінним досвідом.