Міжнародний освітній досвід: Україна - Польща

19 вересня 2023 р. у межах міждисциплінарних зв’язків кафедри української мови та літератури Донбаського державного педагогічного університету та Dr Paweł Levchuk Instytut Slawistyki PAN (Institute of Slavic Studies, Polish Academy of Sciencesта) домовленості про низку гостьових лекцій, де викладачі та студенти цих ЗВО охоче діляться своїм досвідом у межах співпраці наших навчальних закладів, пройшла гостьова лекція з питання українсько-європейського контексту викладання української та польської мови «Багатомовність військових мігрантів з України в Польщу» . Виступ професора зацікавив стейкхолдерів, практиків зі спеціальності другого (магістерського) рівнів за ОПП «Середня освіта (Українська мова та література)» (гарант освітніх програм доц.Падалка Р.М.) Ковальову Наталію Миколаївну, заступника директора з НВР Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Черкаської селищної ради, та Матюшину Людмилу Володимирівну, заступника директора Словʼянського педагогічного ліцею, учителя української мови та літератури. Такий досвід враховує широкий спектр можливостей у процесі співпраці ЗВО та уможливлює забезпечити загальні та спеціальні (фахові) компетентності здобувачів за відповідними спеціальностями.