Настановча конференція з виробничої (педагогічної) практичної підготовки для здобувачів ІІ курсу магістратури спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (англійська))

13 вересня 2023 року за участю стейкголдерів освітньо-професійної програми «Середня освіта (Мова і література (англійська))» другого (магістерського) рівня вищої освіти Євгенії Анатоліївни Луганцової (вчитель англійської та німецької мов Лиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Лиманської міської ради Донецької області, вища кваліфікаційна категорія, учитель-методист) та Ірини Миколаївни Мирик (вчитель англійської та німецької мов Слов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Слов’янської міської ради Донецької області) було проведено настановчу конференцію з виробничої (педагогічної) практичної підготовки для здобувачів ІІ курсу магістратури денної та заочної форми навчання. Стейкголдери підкреслили, що педагогічна практика – це процес залучення здобувачів вищої освіти до професійної діяльності, який включає в себе професійну адаптацію майбутніх фахівців; формування їхньої професійної майстерності, здатності до професійного самоаналізу; практичну діяльність з реалізації сформованих фахових компетентностей, засвоєних знань, умінь і навичок. Є. А. Луганцова та І. М. Мирик акцентували увагу на тому, що під час педагогічної практики домінантним є усвідомлення всіх параметрів освітнього процесу у ЗЗСО і своїх дій щодо його організації; володіння оригінальними педагогічними техніками; спроможність до педагогічної імпровізації в нестандартних ситуаціях; знання та уміння ефективного використання сучасних інформаційно-комунікаційних, мережевих, віртуальних технологій тощо. Стейкголдери прокоментували теоретичні і методичні засади організації виробничої педагогічної практичної підготовки магістрів та надали їм доцільні рекомендації з метою забезпечення якості її проходження. Зустріч пройшла продуктивно і цікаво, у дружній атмосфері.