Інноваційні технології в освітньому процесі

30 березня 2023 року в рамках проведення роботи зі стейкголдерами відбувся методичний семінар «Інноваційні технології в мистецькій освіті». До заходу були залучені викладачі кафедри музики та хореографії на чолі з її завідуючим, кандидатом педагогічних наук доцентом Роздимахою А.І., та стейкголдери:
Кутакова А О. – здобувачка ОП «Початкова освіта», спеціальність 013 – Початкова освіта, другого магістерського рівня вищої освіти, 2 курс, денне відділення;
Телятникова Л.Г. – вчителька початкових класів Слов'янської ЗОШ 1-3 ст. №12 Слов'янської міської ради Донецької області, старший вчитель вищої категорії;
Кандзюба О.М. – директорка Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості.
Доповідач – Зубарева О.Г. (кандидат філософських наук, доцент) ретельно розкрила актуальність проблеми використання інноваційних технологій в системі освіти в цілому і зокрема в мистецькій освіті. Оскільки запит суспільства спрямований на виховання творчої особистості, здатної самостійно мислити, генерувати ідеї, приймати неординарні рішення, то питання про застосування різних видів сучасних освітніх технологій є одним з найважливіших. Реформування мистецької галузі неможливо без системного оновлення засобів впливу, без вдосконалення методів та форм педагогічних технологій освітнього процесу.
Доповідачкою були запропоновані шляхи використання інноваційних технологій навчання, способи їх адаптації до специфіки підготовки фахівця мистецької галузі. Були розглянуті методи та прийоми роботи зі студентами, спрямовані на розкриття творчого потенціалу кожної особистості.
Доповідь викликала велику зацікавленість у викладачів, завдяки чому семінар набув форми дискусії. Впевнено можна сказати, що саме цей захід стане своєрідним поштовхом до пошуку авторських інноваційних технологій у системі мистецького виховання.