Академічна доброчесність та фахові компетенції в освітніх програмах

21 січня відбувся круглий стіл на тему «Академічна доброчесність та фахові компетенції в освітніх програмах» за участю професорсько-викладацького складу кафедри філософії, історії та соціально-гуманітарних дисциплін, робочої групи ОПП 033 «Філософія», стейкхолдерів та роботодавців. Під час зустрічі було розглянуто низку актуальних питань. Пропозиції, висловлені робочою групою, стейкхолдерами та роботодавцями пов’язані з підготовкою фахівців спеціальності 033 «Філософія» другого (магістерського) рівня вищої освіти, зокрема: необхідність формування комунікативних та організаційних навичок у здобувачів вищої освіти; уточнення назви вибіркових дисциплін; організація асистентської практичної підготовки; працевлаштування випускників кафедри.
Слухали гаранта ОПП доктора філософських наук, професора В.В. Мельник, яка наголосила на ролі, позиції та потребі стейкхолдерів у формуванні цілей та визначенні програмних результатів щодо професійних компетентностей ОПП 033 «Філософія» на 2022 рік. Валерія Мельник зазначила, що унікальність ОПП 033 «Філософія» полягає в засвоєнні основних концепцій, розумінні теоретичних і практичних проблем суспільного розвитку України, оволодінні загальнонауковими філософськими компетентностями, спрямованими на формування системного наукового світогляду, професійної етики та загального культурного кругозору, застосуванні інформаційних технологій у науковій діяльності, реєстрації прав інтелектуальної власності, здобутті мовних компетентностей, і тому дуже важливим є залучання стейкхолдерів та роботодавців до робочого процесу.
Зовнішній стейкхолдер Т.І. Андрущенко, доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри етики та естетики НПУ ім. М. Драгоманова зауважила, що необхідно залучати стейкхолдерів до удосконалення й формування цілей та визначення програмних результатів ОПП «Філософія», бо це є складовою формування іміджу та конкурентних переваг ДВНЗ «ДДПУ» на ринку освітніх послуг.
Дорога А.Є., професор, заступник завідувача кафедри етики та естетики наголосила на тому, що нові фахові компетенції в програмі конче необхідні.
Лобанчук О.А., доц. кафедри етики та естетики зауважила, що треба надавати кваліфікацію викладача філософських дисциплін.