Робота робочої групи зі створення та оновлення освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування» зі стейколдерами та здобувачами

Упродовж 28 та 29 січня 2021 року відбулися зустрічі робочої групи, відповідальної за створення та оновлення освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування» підготовки здобувачів другого магістерського рівня вищої освіти на факультеті гуманітарної та економічної освіти зі стейкхолдерами та студентами першого курсу другого магістерського рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

У зустрічах прийняли участь:

Гончар Л.В. – гарант ОП, доцент кафедри обліку і аудиту, доц., к.е.н.,

Дзюба М. О – доцент кафедри обліку і аудиту, доц., к.е.н.,

Малахова А. В. – доцент кафедри обліку і аудиту, доц., к.е.н.,

Конобієвська А. – випускниця спеціальності 071 «Облік і оподаткування»,

Федотова Г. – здобувачка 1-го курсу другого магістерського рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування»,

Литвинова Л. – здобувачка 1-го курсу другого магістерського рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування»,

Стейкхолдери:

Згоденко Р.О. – Голова Правління ПрАТ «Інститут керамічного машинобудування «Кераммаш»,

Скляр Л.В. – головний бухгалтер ПрАТ «Інститут керамічного машинобудування «Кераммаш»,

Акінча А.Ю. – комерційний директор ПрАТ «Інститут керамічного машинобудування «Кераммаш»,

Головаш А. В. – селищний голова Черкаської селищної ради,

Дрига Н. В. – начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності, головний бухгалтер Черкаської селищної ради,

Сміренський В.В. – начальник Управління економічного та інвестиційного розвитку Слов’янської міської ради,

Башкаєв В.Г. – начальник управління житлово-комунального господарства Слов’янської міської ради,

Ярова А.Л. – начальник управління комунальної власності Слов’янської міської ради.

У ході зустрічі обговорено такі питання:

1. Унікальність освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування» за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування».

Обґрунтовану позицію щодо унікальності ОПП «Облік і аудит» для здобувачів висловила здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти Ганна Федотова.

2. Формування індивідуальної освітньої траєкторії, що здійснюється здобувачем через індивідуальний навчальний план.

Гарантом було зазначено, що в ДВНЗ «ДДПУ» затверджено Положення про формування індивідуальної освітньої траєкторії студента, яким регулюється процедура формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів вищої освіти, порядок організації та обрання здобувачами навчальних дисциплін вільного вибору студента та формування індивідуального навчального плану. Положення гарантує студентам реалізацію їх права на індивідуальну освітню траєкторію навчання з урахуванням власного потенціалу, особистісного росту, своїх професійних інтересів та освітньо-культурних запитів.

Також гарантом було представлено обов’язкову та вибіркову складові освітнього компоненту, покликанням якого є забезпечення формування відповідних компетентностей і програмних результатів навчання та реалізацію індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів під час підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти.

3. Удосконалення компонентів освітньо-професійної програми.

Пропозиції з удосконалення компонентів освітньо-професійної програми висловили стейкхолдери Смиренський В.В. та Дрига Н. В. Вони стосувалися уведення дисципліни, яка б розкривала специфіку обліку суб’єктів малого бізнесу (зокрема й власників статусу фізичної особи-підприємця).

Підсумок робочої зустрічі підведено гарантом освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня вищої освіти «Облік і оподаткування» доцентом, кандидатом економічних наук Гончар Любов Вікторівною, яка подякувала усім за конструктивне обговорення перспектив удосконалення освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування» другого (магістерського) рівня вищої освіти.