ПАНАСЕНКО Елліна Анатоліївна

завідувач кафедри практичної психології, доктор педагогічних наук, професор

Кандидат педагогічних наук зі спеціальності 13.00.01 − теорія та історія педагогіки («Ідеал учителя у вітчизняній педагогічній журналістиці другої половини ХІХ – початку ХХ ст.», 2001 р.), доцент кафедри педагогіки (2005 р.), доктор педагогічних наук зі спеціальності 13.00.01 – теорія та історія педагогіки («Експеримент у науково-педагогічних дослідженнях в Україні (1943–1991 рр.)», 2015 р.), професор кафедри практичної психології (2018 р.).

Стаж роботи у ЗВО – 20 років.

Автор понад 200 наукових праць з історії та теорії педагогіки, проблем професійної освіти та вищої школи; теоретичних та прикладних аспектів практичної психології.

Керує науковими дослідженнями аспірантів і докторантів.

Нагороджена почесними грамотами Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України.

Член Експертної ради Міністерства освіти і науки України з експертизи проектів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених (Секція «Актуальні проблеми педагогіки, психології та соціології; інтеграція до європейського науково-освітнього простору; соціально-психологічна реабілітація військовослужбовців з місць військових конфліктів, сімей поранених і загиблих...»).

Член Експертної ради Міністерства освіти і науки України з експертизи проектів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок вчених (Секція 19 «Педагогіка, психологія, проблеми молоді та спорту»).

Експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти України.

Член редакційних колегій фахових видань України («Гуманізація навчально-виховного процесу» (ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»), «Професіоналізм педагога: теоретичні та методичні аспекти» (ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»), «Наукова скарбниця освіти Донеччини» (Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти)).

Член Спеціалізованих вчених рад:

Спеціалізована вчена рада Д 12.112.01 у  ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки; 13.00.04 – професійна освіта, 13.00.05 – соціальна педагогіка);

Спеціалізована вчена рада К 12.112.02 у  ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (спеціальність 09.00.05 – історія філософії,  09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії).

Пройшла науково-педагогічне стажування в Університеті Данубіус (м.Сладковічево, Словацька республіка) (Danubius University, Sládkovičovo, Slovak Republic, 2016 р.) та у Вищій школі бізнесу Національного університету Луїса (м.Новий Сонч, Польща, 2018 р.) (Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University, Nowy Sącz, Poland).

Науковий напрям: теорія та практика науково-педагогічних досліджень; актуальні питання вищої освіти України.

Викладає дисципліни: «Методологія та методика педагогічних досліджень», «Тренінг самопізнання та розвитку комунікативної компетентності», «Наукове мовлення», «Історія педагогіки та освіти», «Порівняльна педагогіка», «Сучасні технології дослідження», «Композиція наукового тексту».