Про кафедру

Наказом ректора Донбаського педагогічного університету № 111 від 31.01.2013 року «Про виконання рішень Вченої ради» було створено нову кафедру – педагогіки вищої школи, яка виокремилась зі складу загальноуніверситетської кафедри педагогіки. Відповідно до цього наказу кафедрі педагогіки вищої школи надано статус випускової, а завідувачем призначено кандидата педагогогічних наук, професора Сипченка Валерія Івановича.

З 1 березня 2018 р. завідувачем кафедри призначено доктора педагогічних наук, професора Саяпіну Світлану Анатоліївну.

З 1 вересня 2019 р. очолює кафедру доктор педагогічних наук, професор Топольник Яна Володимирівна.

Кафедра працює над науковою проблемою «Гуманізація навчально-виховного процесу у вищій школі» (Державний реєстраційний номер 0114U001251), що зареєстрована в УкрІНТЕІ 14.02.2014 р. У її межах захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук більше 100 аспірантів та здобувачів.

На кафедрі зареєстровано фаховий збірник наукових праць із педагогічних наук «Гуманізація навчально-виховного процесу».

Творчий колектив однодумців об’єднаний спільністю наукових інтересів, принципів і методичних засад її розв’язання, забезпечує створення оригінального наукового напряму, який є основою для перманентного розвитку нового наукового напряму у галузі педагогічних знань.

Потреба в підготовці викладачів закладів вищої освіти у Донецькій області зумовлюється структурою і чисельністю системи вищої освіти Донеччини та необхідністю випереджальних темпів забезпечення висококваліфікованими кадрами вищих навчальних закладів як І-ІІ рівнів, так і ІІІ-IV рівнів акредитації для здійснення статутної діяльності (навчально-виховної, науково-методичної, наукової, інформаційної, організаційно-педагогічної тощо).

Вказане підтверджується тим, що серед основних шляхів реалізації регіональної програми «ОСВІТА ДОНЕЧЧИНИ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ВИМІРІ. 2017-2020 РОКИ» (розпорядження від 20.07.2017 р. N 840 Донецька ОДА) пропонується «запровадити: дієву модель індивідуалізації професійного розвитку педагогічних працівників регіону в контексті стратегії «навчання впродовж життя»; сучасні підходи щодо форм, методів, технологій професійного вдосконалення та підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних, методичних і керівних кадрів системи освіти відповідно до вимог інноваційного розвитку; нові моделі організації неперервного навчання педагогів області» (с. 8).

Кандидатами на навчання в магістратурі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки за освітньою програмою «Педагогіка вищої школи» є здобувачі, які мають базову або повну вищу освіту (тобто здобули ОР бакалавра, спеціаліста, магістра) будь-якого напряму підготовки та володіють іноземною мовою.