Наукова школа доктора пед. наук, професора кафедри педагогіки вищої школи Саяпіної Світлани Анатоліївни

Напрям: Історія, теорія і практика освіти в Україні

Наукова школа являє собою неформальну творчу спільноту дослідників різних поколінь високої наукової кваліфікації на чолі з керівником у науковому напрямі, об’єднаних однаковими підходами до розв’язання проблеми, стилем роботи й мислення, оригінальністю й новизною ідей і методів реалізації дослідницької програми, яка одержала значні наукові результати, здобула авторитет і громадське визнання.

С. А.Саяпіна у 1998 р. захистила дисертацію за темою: «Проблема особистості вчителя в педагогічній спадщині М. О. Корфа» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка.

С. А. Саяпіна у 2017 р. захистила дисертацію за темою: «Розвиток вітчизняної дошкільної педагогіки як науки (1960 – початок ХХІ століття)» на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки у Полтавському національному педагогічному університеті ім. В. Г. Короленка.

Під науковим керівництвом С. А. Саяпіної успішно захищено дисертації:

на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук:

1) Олеярник Олександр Вікторович «Розвиток ідеї професійної спрямованості навчання старшокласників у вітчизняній педагогічній думці (50-80 рр. ХХ ст.)» зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки (Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 19 березня 2009 рік).

2) Пшеничний Максим Володимирович «Проблеми трудового навчання старшокурсників у вітчизняній педагогіці другої половини ХХ століття» зі спеціальності 13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки (Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» 19 жовтня 2011 рік).

3) Курчій Оксана Володимирівна «Проблеми педагогічної просвіти батьків у вітчизняній педагогічній періодичній пресі (50-80-ті роки ХХ століття) зі спеціальності 13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки (Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, 14 вересня 2011 рік).

4) Зінченко Любов Володимирівна «Взаємодія сім’ї, школи та громадськості у вітчизняній педагогічній теорії і практиці (1946-1991 рр.)» зі спеціальності 13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки (Республіканський вищий навчальний заклад «Кримський гуманітарний університет», 16 січня 2014 рік).

5) Замороцька Валентина Василівна «Розвиток навчально-методичного забезпечення підготовки майбутніх вихователів у вищих навчальних закладах України (друга половина ХХ століття)» зі спеціальності 13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки (Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, 30 червня 2015 рік).

6) Коркішко Артем Володимирович «Педагогічні умови формування професійного іміджу майбутніх магістрів педагогіки вищої школи» зі спеціальності 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти (Державний вищий навчальний заклад «Донбаський державний педагогічний університет», 07 грудня 2018 рік).

7) Мухіна Вікторія В’ячеславівна «Соціалізація студентської молоді педагогічного університету у позанавчальній діяльності засобами народного мистецтва» зі спеціальності 13.00.05 - соціальна педагогіка (Державний вищий навчальний заклад «Донбаський державний педагогічний університет», 26 лютого 2021 рік).

Під керівництвом Саяпіної С. А. здійснюється наукове дослідження аспірантів:

1) Бєліков О. В. «Розвиток Інтернет-технологій науково-педагогічної комунікації в Україні (кінець ХХ – початок ХХІ століття)» 4 рік навчання.

2) Тимошенко М. О. «Історіографія розвитку вищої педагогічної освіти у вітчизняних дослідженнях (кінець XX – початок XXI ст.)» 4 рік навчання.

3) Іотковська М. О. «Науково-педагогічна діяльність кафедр дошкільної педагогіки у вищих навчальних закладах України (ІІ половина ХХ століття )» 4 рік навчання.