Наукова школа кандидата педагогічних наук доцента кафедри педагогіки вищої школи Фатальчука Сергія Дмитровича.

Напрям: Актуальні проблеми навчання і виховання в теорії та історії педагогіки.

Кандидат педагогічних наук 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки (2006), доцент кафедри педагогіки (2011).

Педагогічний стаж 28 років; стаж роботи в ЗВО 22 р.

Автор понад 70 науково-методичних праць (серед них, одноосібної монографії та науково-методичного посібника у співавторстві) із проблем теорії, історії та практики освіти в Україні.

Рішенням Спеціалізованої вченої ради Національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченко присуджено науковий ступінь кандидата наук зі спеціальності Загальна педагогіка та історія педагогіки (диплом ДК №038874 від 26.09.2006р.).

Рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки (протокол № 2/93-Д) присвоєно вчене звання доцента кафедри педагогіки (диплом 12ДЦ № 025038 від 14.04.2011р.).

Педагогічний стаж 28 років; стаж роботи в ЗВО 22 роки.

Тема дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук: «Становлення та розвиток гімназійної освіти Східноукраїнського регіону (друга половина ХІХ – початок ХХ століття)». 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, 2006 р.

Діяльність за спеціальністю у формі участі у професійних та/або громадських об’єднаннях.

1. Всеукраїнська асоціація істориків педагогіки ім. В.Сухомлинського (з жовтня 2002р.);.
  2. Спілка освітян України (з листопада 2020 р. по тепер. час);
  3. Громадська організація «Слов’янський культурний центр Зазеркалля» (з січня 2022р. по тепер. час).

ЗАВДАННЯ НАУКОВОЇ ШКОЛИ:

• проведення теоретичних досліджень з актуальних проблем теорії та історії педагогіки;
  • забезпечення підвищення якості підготовки майбутніх учителів та вдосконалення наукової кваліфікації викладацького складу ЗВО;
  • вивчення і порівняльний аналіз теорії і практики освітньої роботи в різних країнах, вивчення й узагальнення позитивного досвіду;
  • розробка навчальних програм, посібників, підручників з історії педагогіки, теорії та історії національного виховання;
  • залучення до наукової діяльності за напрямом школи, магістрантів, аспірантів, викладчів ЗВО, учителів;
  • організація наукових досліджень у контакті з іншими ЗВО, шляхом координації тематики науков-методичних робіт, організації спільних наукових досліджень, проведення конференцій, нарад тощо.

НАПРЯМИ ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВОЇ ШКОЛИ:

• Розвиток вітчизняної освіти і педагогічної думки.
  • Інтеграція національної освітньої системи у європейський та світовий культурно-освітній простір із одночасним збереженням та плідним розвитком її самобутності.
  • Регіональний принцип у висвітленні проблем навчання і виховання в теорії та історії педагогіки.
  • Проблеми педагогічного краєзнавства: зміст, функції, принципи та джерела.
  • Розвиток педагогічної освіти, підготовки та перепідготовки вчителя в Україні.
  • Персоналія як тема історико-педагогічних досліджень.
  • Педагогічно-просвітницька діяльність громадських організацій України.

СКЛАД НАУКОВОЇ ШКОЛИ

Під керівництвом Фатальчука С.Д.  провадяться наукові дослідження трьох здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти на здобуття ступеня доктора філософії:

1. Бражко Я.М. «Підготовка вчителів у Харківській губернії в ХІХ – на початку ХХ століття» (13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, 1 рік навчання).
  2. Ніконова І.В. «Шкільне краєзнавство в Україні ХІХ – початок ХХ століття». (13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, 1 рік навчання)
  3. Шалашний Л.А. «Трансформації змісту шкільної історичної освіти в країнах ЄС (кінець ХХ – початок ХХІ століття)» (13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, 1 рік навчання).