Наукова школа кандидата пед. наук, доцента кафедри педагогіки вищої школи Сипченко Ольги Миколаївни

Напрям: Модернізація освітньо-наукової підготовки майбутніх фахівців в умовах цифровізації вищої педагогічної освіти

Наукову школу «Модернізація освітньо-наукової підготовки майбутніх фахівців в умовах цифровізації вищої педагогічної освіти» було створено одночасно із заснуванням кафедри педагогіки вищої школи (Наказ по університету № 111 вiд 31.01.2013 року).

Очолює наукову школу Сипченко О.М., яка у 2008 р. успішно захистила дисертацію за темою «Навчально-педагогічна література в системі професійної підготовки вчителя (друга половина XIX – початок ХХ ст.)» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки в Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка.

Сипченко О.М. є Головою Громадської організації «Спілка науковців та освітян» та авторкою понад 100 наукових та науково-методичних праць. Неодноразово відзначена подяками та Почесними грамотами.

Унікальність діяльності наукової школи пов’язана з формуванням нових напрямів досліджень, предметом яких є історія, організація та новітні технології професійної підготовки майбутніх фахівців. Так, під керівництвом Сипченко О.М. успішно захищено дисертаційне дослідження Єщенко М.Г. «Розвиток довузівської підготовки випускників загальноосвітніх шкіл у вищих педагогічних закладах України (друга половина ХХ століття)» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.

Упродовж існування наукової школи набули подальшого розвитку традиційні та виникли нові напрями досліджень в галузі освіти. Спектр наукових досліджень охоплює різні аспекти професійної підготовки майбутніх фахівців. Під керівництвом Сипченко О.М. здійснюється наукове дослідження Бойко І.В. «Формування комунікативної компетентності магістрів освітніх, педагогічних наук засобами інтерактивних технологій» за спеціальністю 015 Професійна освіта.

Важливим напрямом діяльності наукової школи є впровадження результатів наукових досліджень у практику професійної підготовки майбутніх викладачів, в освітній процес закладів вищої освіти України тощо.