Наукова школа кандидата пед. наук, доцента кафедри педагогіки вищої школи Коркішко Олени Геннадіївни

Напрям: Теорія і методика формування професійної спрямованості майбутніх педагогів у системі університетської освіти

Кандидат педагогічних наук 13.00.07 – теорія і методика виховання (2005), доцент кафедри педагогіки (2009).

Стаж роботи у ЗВО – 28 років.

Автор понад 140 наукових праць (серед них, праці, що включені до наукометричної бази Web of Science) із проблем патріотичного виховання учнівської та студентської молоді, організації університетської освіти тощо.

Пріоритетні напрями, в межах яких працює наукова школа: громадянсько-патріотичне виховання студентської молоді; теорія і методика формування професійної спрямованості майбутніх педагогів у системі університетської освіти.

Основні ідеї творчо інтерпретують і поглиблено втілюють у наукові дослідження Д.А.Черненко-Шнурко «Інноваційні форми організації патріотичного виховання підлітків у позанавчальній виховній діяльності», Н.Ю.Карганова «Формування лідерської компетентності майбутніх викладачів вищої школи в умовах магістратури», А.С.Дрига «Педагогічні умови формування лідерської компетентності в майбутніх викладачів у закладі вищої освіти».

Матеріали, присвячені науковій проблемі школи, друкують у збірці наукових праць ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» «Гуманізація навчально-виховного процесу» у розділах: «Вища школа», «Історія педагогіки», «Загальна школа», «Виховання», який є науковим фаховим виданням із педагогічних наук (категорія Б) та інших фахових виданнях.

Під керівництвом О.Г. Коркішко до наукової роботи залучаються здобувачі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, які беруть активну участь у обговоренні актуальних питань сучасної освіти. Ними опубліковано статті у виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України: Сучасні підходи до патріотичного виховання здобувачів вищої освіти в умовах вищого навчального закладу (Н. Шахова), Загальна характеристика структурних компонентів професійного іміджу майбутнього вчителя (Н. Ветох), Професійний статус педагога як предмет дослідження в різних галузях наукових знань (Д. Акопова), Позааудиторна робота з громадянського виховання молоді в умовах вищого навчального закладу (Є. Палаткін), Громадянське виховання майбутнього педагога в контексті ідей Василя Сухомлинського (К. Александров, Я. Тищенко), Самостійна робота як ефективна форма організації навчального процесу магістрів педагогіки вищої школи (Я. Заверуха), Мовленнєва компетентність як складова професійного становлення магістра педагогіки вищої школи (Н. Мацокіна), Науковий гурток у системі науково-дослідної роботи магістрів педагогіки вищої школи (І.Барисевич), Використання елементів дистанційного навчання в процесі професійної підготовки магістрів педагогіки вищої школи (на прикладі курсу «Педагогічний контроль у системі освіти») (І. Балєнкова), Формування професіоналізму майбутнього викладача вищої школи в процесі магістерської підготовки (П. Литвиненко), Використання ресурсу альтернативної освіти в позааудиторний час як педагогічна умова формування професійного іміджу майбутнього викладача закладу вищої освіти (І. Соснова) та ін.

За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розв'язання проблем сучасної освіти та високий професіоналізм О. Коркішко нагороджена Почесними грамотами ДВНЗ «ДДПУ», Слов’янської міської ради та Донецької обласної державної адміністрації.