Наукова школа доктора пед. наук, професора кафедри педагогіки вищої школи Топольник Яни Володимирівни

Напрям: Теоретико-методологічні засади впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес закладів освіти

Я.В. Топольник має ступінь доктора педагогічних наук (2019), вчене звання професора (2022 р.), провадить науково-педагогічну діяльність упродовж 12 років, зокрема з 2019 року й донині – на посаді завідувача кафедри педагогіки вищої школи.

Має 124 публікації, з них 35 публікацій після захисту докторської дисертації, зокрема 3 статті в колективних монографіях та 32 публікації наукового, навчально-методичного характеру, з яких 9 публікацій в виданнях, включених до наукометричних баз Scopus та Web of Science.

Топольник Я.В. має дипломи магістра та відповідні професійні кваліфікації: Магістр педагогічної освіти, викладач математики; Керівник підприємства, установи та організації (у сфері освіти та виробничого навчання); Викладач вищого навчального закладу. Також має сертифікат В2 з англійської мови. постійно проходить стажування та курси підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у ЗВО України та зарубіжжя.

Виступає гарантом і розробником ОПП «Педагогіка вищої школи» спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки з підготовки магістрів, входить до складу Експертної ради МОН за фаховими напрямами проведення експертизи проєктів наукових робіт та науково-технічних розробок молодих вчених Секції «Україна в мінливому світі: інклюзивне, інноваційне, мисляче суспільство» Наукової ради МОН України, є членом робочої групи з розробки та реалізації проєкту «Територія толерантності: кращі європейські практики» у рамках проєкту Ж. Монне «Відбудова потенціалу Європейських студій на українських територіях, що постраждали від конфлікту: осмислюючи виклики та генеруючи рішення» програми Erasmus+, членом ГО «ВГО «Спілка освітян України».

Топольник Я.В. входить до редакційних колегій: фахового наукового видання України (категорія Б) «Гуманізація навчально-виховного процесу»; іноземного рецензованого наукового видання «Education pedagogy: problems and prospects for development in the context of reform» (Monograph, Opole, 2020); тематичного збірника наукових праць «Інтелект. Особистість. Цивілізація».

Виступає головою, рецензентом разових спеціалізованих вчених рад для присудження ступеня доктора філософії, опонентом, рецензентом докторських та кандидатських дисертацій, рецензентом авторефератів, посібників та ін.

Бере участь у численних науково-практичних конференціях, круглих столах, семінарах, вебінарах (за профілем кафедри).

Роботу Топольник Я.В. відзначено грамотою ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (2021).

Під керівництвом Топольник Я.В. провадяться наукові дослідження 3 здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти на здобуття ступеня доктора філософії:

1. Дзина Л.С. «Формування інформаційно-цифрової компетентності учнів з фізики в контексті впровадження STREAM-освіти» 4 рік навчання.
  2. Сипчук Є.Ю. «Формування дослідницької компетентності учнів середньої школи у процесі навчання фізики засобами інформаційно-комунікаційних технологій» 2 рік навчання.
  3. Гончарова Н.В. «Розвиток цифрової компетентності викладачів педагогічних університетів в системі неформальної освіти» 1 рік навчання.