Міжкафедральний семінар «Психологічне та психічне здоров’я особистості» на факультеті гуманітарної та економічної освіти ДДПУ

18 лютого 2021 р. на факультеті гуманітарної та економічної освіти ДДПУ відбувся міжкафедральний семінар «Психологічне та психічне здоров’я особистості».

Організатори заходу − доцент кафедри педагогіки вищої школи Фатальчук С.Д. та доцент кафедри психології Сергєєва І.В.

Мета заходу – актуалізація уваги до проблематики та профілактики психологічного і психічного здоров’я особистості в сучасному суспільстві.

Семінар відбувся у форматі Zoom-конференції. В ньому взяли участь: адміністрація факультету ГЕО в особі декана професора Саяпіної С.А, викладачі кафедри ПВШ та кафедри психології. Серед запрошених учасників були також практикуючі фахівці в даній галузі та здобувачі факультету ГЕО спеціальностей 011 Освітні, педагогічні науки та 053 Психологія. Всього в семінарі прийняло участь 29 осіб.

В ході заходу було проаналізовано наукові підходи до проблеми психологічного та психічного здоров’я, обговорено дані емпіричного дослідження, у якому приймали участь здобувачі нашого університету.

Доцент кафедри психології Сергєєва І.В. підкреслила актуальність зазначеної проблематики в сучасних умовах, розкрила зміст і відмінності понять «психологічне здоров’я» та «психічне здоров’я». Авторка представила критерії, рівні та функції цих явищ.

Доцент кафедри ПВШ Фатальчук С.Д. оприлюднив результати емпіричного дослідження компонентів психологічного здоров’я студентської молоді в Україні. Дані результати було отримано в результаті співпраці викладачів-науковців, здобувачів ЗВО з 5 регіонів України (Київського університету імені Бориса Грінченка, Донбаського державного педагогічного університету, Класичного приватного університету (м. Запоріжжя), Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, Ужгородського національного університету).

Під час заходу з доповіддю виступив керівник мобільної бригади психічного здоров’я, лікар-психіатр Костюченков О.С. Він розкрив професійний погляд на заходи збереження психічного здоров’я, а також особливості діяльності мобільної бригади.

Учасниця заходу Ярцева Т.В. (координатор мобільної бригади психічного здоров’я) розкрила аспекти психологічної освіти для родини, навела цікаві прикладі з професійної діяльності. Вона вказала на необхідність тісної співпраці практикуючих психологів і соціальних служб.

На завершення заходу учасники були задіяні у майстер-класі «Багатовимірна модель «Basic Ph» для підвищення стресостійкості в умовах постійних змін», який проводила сертифікований тренер, президент громадської організації «Відкрита асоціація психологів-практиків «Трансформація» Ромашко Ю.М.

Захід викликав активний інтерес як у викладачів, так й у здобувачів. Отримана інформація була цікавою і корисною та однозначно сприятиме розумінню значущості впливу психологічного і психічного здоров’я особистості на формування нової генерації українського суспільства.