Науково-методичний семінар «Формування цінностей академічної доброчесності у здобувачів ЗВО засобами платформи віртуальної реальності AltspaceVR»

 

19 травня 2021 року доцентом кафедри педагогіки вищої школи Сипченко О.М. було проведено науково-методичний онлайн-семінар «» для викладачів кафедри, здобувачів 1 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти та здобувачів третього (освітньо-науково) рівня вищої освіти.

Спікер ознайомила присутніх із пілотною менторською програмою для викладачів ЗВО: «Новий інструмент – нові можливості: знайомимося з AltspaceVR» проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що реалізується в Україні. Результатами проходження менторської програми передбачено підвищення рівня цифрової компетентності викладачів шляхом опанування технології створення альтернативного віртуального простору для проведення занять, урізноманітнення освітнього процесу та використання нових інструментів для зацікавлення здобувачів, організація власної активності, долучення до безкоштовних міжнародних подій на платформі віртуальної реальності AltspaceVR та ін.

Доцент Сипченко О.М. презентувала досвід організації та проведення заходу присвяченого проблемі Аcademic integrity на платформі AltspaceVR. Учасниками було розглянуто фундаментальні цінності академічної доброчесності, проаналізовано нормативно-правове забезпечення, за допомогою онлайн-інструменту MentiMeter визначено основи академічної доброчесності, організовано квест та групову роботу, які дозволили учасникам усвідомити види порушень академічної доброчесності та затвердити правила академічної культури засобами дошки jamboard. Підсумком заходу був Quiz розроблений за допомогою сервісу Kahoot, що дозволив закріпити отримані знання з проблеми академічної доброчесності. Проведений захід з використанням сучасних технологій VR було проведено на високому рівні, результатом тренінгу є підвищений інтерес до проблеми академічної доброчесності, формування навчальної мотивації та активності здобувачів.

Присутні на семінарі зазначили актуальність висвітленої проблеми на сучасному етапі розвитку інформаційно-комунікаційних технологій в освіті та науці. Викладачі та здобувачі висловили побажання плідної співпраці з організації та проведення подальших науково-методичних заходів.

Дякуємо всім за участь у семінарі та бажаємо подальшої наснаги на освітянській та науковій нивах!