Участь у І етапі програми підвищення кваліфікації онлайн у Швеції від EdCamp Ukraine та EduFuture

24-30 квітня 2021 року завідувач кафедри педагогіки вищої школи, д.пед.н., професор Топольник Я.В. та здобувач 2 курсу третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ОНП «Освітні, педагогічні науки» Іотковська М.О. (науковий керівник – д.пед.н., професор Саяпіна С.А.) взяли участь у І етапі програми підвищення кваліфікації онлайн у Швеції від EdCamp Ukraine та EduFuture.

Захід відбувся у рамках проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Наскрізно через усю програму підвищення кваліфікації простежувався шведський освітній принцип «лагом» – шведська концепція життя, філософія гармонії, яка ґрунтується на балансі лише найнеобхіднішого («У міру – найкраще за все», «Lagom är bäst»). Шведський лагом проповідує розумне ставлення до життя: коли в тебе всього не багато і не мало, а саме стільки, скільки треба. Освіта «лагом» – це повна гармонія всіх її суб’єктів, побудована на відкритості, доступності та рівності; культивування духу толерантності та співпраці, що повною мірою виражає шведський культурний код. Основними фокус-темами заходу були: Освіта впродовж життя, Проєктний пiдхiд, Пiдхiд інтернаціоналізації, Недискримiнацiйний пiдхiд.

Програма підвищення кваліфікації передбачала повне занурення в освіту Швеції; проведення вебінарів та сесій запитань-відповідей «наживо» з кращим експертним колом; культурну інтеграцію: знайомство з традиціями, звичаями та спадщиною Швеції; екскурсійну онлайн-програму «Швеція педагогічна» разом із кращими гідами країни. За результатами участі в програмі учасники набули практикоорієнтованих знань, які можна застосувати у власній освітній практиці, та нових навичок: гнучко й «горизонтально» фасилітувати групи, класи, аудиторії, підвищувати рівень успішності освітніх результатів, розбудовувати толерантні взаємини, створювати позитивний клімат на робочому місці.